View Single Post
Staro 03.05.2021., 21:24   #20
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,024
Citiraj:
Autor zlatko Pregled postova
A što zakoni kažu o tome ? Imam, npr optiku, i napravim to isto što planira Trik. tko će plaćat račune , itd,itd...Kako će reagirat provajder,ako mu je cijelo selo na jednoj liniji...
Ne vidim iskreno, ako se usluga međusobno ne naplaćuje za profit, dakle nije komercijalizirano, što bi tu provajder mogao.
Bilo što iz Ubiquiti, ili Mikrotik domene za opremu.
Ali 100Mbps u današnje vrijeme na taj broj korisnika. Nema šanse.
Kod mene je sad 10-12 uređaja na wifi mreži, troje nas je u stanu, a mali ima 6 godina
Sve preko wifi, ja bi volio vidit bar tri-četiri glavna čvora povezana žicom.
Pa nemoš 50 klijentskih kuća zakačit na jedan Omnitik na istom kanalu i mislit da će to radit.
Pa da se razdijeli wifi po kućama point to multipoint na ta tri-četiri noda.
I onda tek QoS za izlaz na Internet, imho to će vas tek zaklat.
S QoS, kad se zakuca link kako treba, moš dupe obrisat.
Staviš, recimo https, glavni prioritet, zakuca taj isti https link i krenu tcp retransmisije.
Snowball efekt. Sve se prekine i tako u krug.
To će radit mjesec dana dok se ekipa ne navuče na net kako treba.
A onda će krenut pucat, prvo internet, onda plaćanje računa i odnosi.
Treba raji objasnit jel zakucavaju PtMP link ili izlaz na internet ili ih kućni wifi yebe iz xyz razloga.
Pa njemu je radilo, meni nije.
Iskreno, glumiš WISP, s malo do ništa iskustva, vjerojatno isto toliko znanja, za ništa para za sebe i to mora puknut.
A za tih 50kuća, vjerojatno cca 150-200 ljudi, fali ti na Internet linku jako puno bandwitha, bar za duplo od navedenog.
Iz prakse, 75Mbps zakuca 200 ljudi ko ništa u večernjim satima.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 03.05.2021. u 21:31.
Pomo je offline   Reply With Quote