View Single Post
Staro 01.05.2021., 02:00   #3988
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,179
Citiraj:
Autor 512bit.net Pregled postova
Dobar je lik, popularizira stare grafike.
Je da je skurio najrjeđu grafičku na svijetu FX5800 Ultra,
ali na njegovim greškama se uči
Evo baš priklano da se odma nadovežem na ovo gore hehe. Ponukan činjenicom da su ozbiljniji FX modeli postali dosta rare (a samim time i poprilično skupi kao i sve rare stvari), odlučio sam zaobici problem u najširem mogucem luku i baciti se opet na jedan "overkill" projekt. Neki bi čak možda rekli i vradžbine i bogohulje

Tj. malo sam se odlučio ozbiljnije pozabaviti sa wrapperima, točnije nGlide-om. Naime, pomislio sam, ako vec pokušavam na w98 "motati" glide naslove, zašto ne zaobici sasvim 98icu sa njezinim mušicama i nedostacima, i prebaciti lopticu na XP teren. Gdje je hardver dostupniji, jeftiniji i u pravilu jači (tj. prebije FX5800 Ultra, Voodoo 5 i dvije V2 u SLI-u istovremeno sa jednom rukom na leđima ).

Zadatak je pao na moju XP mašinu, koja je prikladno prenamjenjeni uredski "junker" sa c2duo na 3 gige, 4gb rama, low profile gt730tkom i 500gb sata hardom. Investicija za cijelu konfu je bila oko 500tinjak kuna sa svim nadogradnjama, vjerovatno bi se dalo ugurati i u manji budget da sam pecao neke stvari duže ali mislim da to stvarno nije neka cifra za komp koji (kao što cemo vidjeti uskoro) vrti 90% stvari u periodu od 1997 - 2007, a da se protegnuti i do 2009-2010te sa nekim naslovima. And yes it can even run Crysis i to sasvim solidno No idemo nazad na nGlide i "motanje".

Isprobao sam oko 50tak igara, oko pola ih je radilo out of the box, vecina drugih je proradila uz minimalno prckanje (tipa update igre na zadnji patch) ali neke su se opirale i malo duze, ali nista vise od 15-20 min prckanja. Ako je bilo duze od toga odustao sam. Sistem je bio da krenem sa GOG verzijom (ako je ima) a ako je nema/odbija suradnju da probam sa originalnom instalacijom sa diskova/iso-a.

Za pocetak krenut cu sa stvarim koje su odbile suradnju maksimalno...

Tu se vecinom radilo o igrama koje imaju zescih problema sa XP-om i traze w95/98 kao OS ili DOS igrama (vjerovatno je rezultat sto ih nisam upogonio kombinacija moje lijenosti / da mi nisu bile posebno napete pa mi se nije dalo slagati samo za potrebe experimenta DOSbox i onda u njemu još i wrapper). Tu su se našli Descent 1 i 2, Gta 1 i 2, Moto Racer, NFS2 i Screamer Rally. Prvih 5 prijestupnika radi na jedan ili drugi nacin u XP-u uredno, ali softverski ili preko nekog drugog API-a, dakle imaju support za glide i potrebne patcheve ali ni tada ne žele imati posla sa nglideom (njih budem dodatno testirao ne 98ici). NFS2 i Screamer ne rade uopče. I za kraj imamo prvog Hitmana i Kingpin, koji rade sa nGlideom ali Hitman radi kao na steroidima (nije do wrappera vec do XP-a i Hitmana) a Kingpin ima abnormalno svjetlu sliku što je predpostavljam neka nekompatibilnost kod pozadinske konverzije dx-glide.

Ok, sad kad smo to riješili a što radi ? Zapravo puno toga, nakon 40tak uspješnih testova sam zaključio da je dosta i da stvar radi ili bar radi "dovoljno dobro" da bi experiment proglasio uspješnim

A od stvari koje u svom repertoaru imaju glide kao opciju radili su : 1nsane, The 5th Element, Arabian night, Archimedean dynasty, Carmageddon 1 i 2, Clive Barker's Undying, Diablo 2, Die by the sword, Driver, Freespace, Heretic 2, Hexen 2, Ignition, Interstate '76, Klingon Honor Guard, Lands of Lore 2 i 3, MDK, Messiah, NFS 3/4/5, Nightmare Creatures, POD, Quake 1/2/3, Return to castle Wolfenstein, Rollcage, Rune, Screamer 2, Screamer 4x4, Blade of Darkness, Slave Zero, Star Wars - Rogue Squadron 3d, Elder Scrolls - Redguard, Tomb Raider, Wheel of Time i Monster Truck Madness.

Rezolucije i kvaliteta prikaza su bile limitirane ukoliko su ih developeri igre nametnuli, ali u vecini slučajeva dodatni benefit su bile "custom" rezolucije što je bilo šteta ne iskoristiti s obzirom da je konfa overkill za stvari koje su se testirale. Tako da sam cisto 4 fun nafrljio sve na max detalje i vrtio gdje je bilo moguce na 1280 x 1024 "because I can".

Sve u svemu "motanje" je moja topla preporuka

I naravno ne bi bilo fora da ima ovoliko teksta a nikakvih slikica, pa za kraj jedna galerija da zaslinite na to kako to fino izgleda u "high res" modu

Alien_200581 je offline   Reply With Quote