View Single Post
Staro 10.04.2021., 17:35   #1784
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Nolyfr Pregled postova
Poz opet,

učinio sam onako kako je Blue Spirit i predložio, izmjerio sam ruku - 19.4cm x 10cm što spada negdje između M i L. Po tablici koju je Spirit linkao, jedino Rival 3 spada u M kategoriju dok su Viper Mini i g102/203 S miševi. No, razlika je u 3-4mm(Rival 3 - 12, Viper Mini i G102/203 - 11.7, 11.6cm) za što nisam siguran koliko je ili nije velika razlika. Kaj vi kažete? Mommistake?

Ako nije onda bih uzeo G203, novija verzija G102, jeftin i čini se sasvim privlačnim. Jedino me bocka G Hub, kako logitech sad stoji povodom toga zato jer sam vidio da su se u prijašnjim postovima neki žalili?

Hvala opet svima na preporukama i savjetima
G203 i G102 su ti identicni misevi. G102 je bio namijenjen za azijsko trziste i onda ga je logitech poceo prodavati u EU tako da sad imaju dvije verzije istog misa.

Za samog misa nije samo velicina ruke bitna, bitno je i kako ga drzis. Odnosno da li drzis cijeli dlan na misu jer onda moras paziti i dal ti odgovara grba na misu i sama sirina misa. Jer postoji mogucnost da ako ti je mis preuzak da te pocne boljeti ruka.

Uz "palm grip" imas jos i "claw" i "fingertip". Evo slika:



Ja imam G102 i mogu ga koristiti posto koristim "fingertip". Da ga moram drzati cijelim dlanom bio bi mi premali.

Misljenja su podijeljena, no generalno se smatra da je ergo mis udobniji od simetricnog ako koristis palm. Jedan od najsigurnijih sim miseva je Logitech G Pro Wireless (i superlight). Primjer ergo misa je recimo Logitech G502 ili G403.

Sto se tice ghub-a osim ako dnevno ne mijenjas profile na misu uopce ne moras instalirati g-hub. Ili ga recimo instaliras, podesis mis, zapises sve u unutarnju memoriju i obrises ga. Tako ja koristim svaki logitech koji imam jer uvijek koristim isti DPI.
A.I. je offline   Reply With Quote