View Single Post
Staro 10.04.2021., 08:06   #81
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,484
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
OK je kombinacija, a za memoriju samo provjeri službenu QVL listu, pa kupiš ono kaj ti najbolje odgovara i može se trenutno nabaviti.

Da, nažalost Zen 3 je dosta skupa platforma, ali Intel Core i7-10700 za kakvih 2.000+ kn uopće nije loš izbor. PCI-E 4.0 nema neki utjecaj na GPU performanse, jedino, ako baš hoćeš NVMe SSD u tom formatu.
+1

@Starsylph:
Uzmi si onda 10700 i bok kako predlaže The Exiled. PCIe 4 nećeš ni osjetit, osim ako nisi u nekom opakom poslu gdje ti treba svako zrnce nvme performansi. Na grafama je razlika na razini statističke pogreške.
AMD je uveo PCIe 4.0 sa serijom procesora 3000.
A sa tom grafom koju trenutno imaš, u igrama nećeš imati nikakve razlike sa bilo kojim procom kojeg uzmeš.
27'' monitor će vj biti 1440p, ako se misliš igrat, trenutno budi spreman iskrcat abnormalnu količinu novaca za grafu (mining ludilo/užasno male zalihe/korona-''svi'' se doma igraju), po meni ispod 5700/2060S ili čak 5700XT/2070 ti se ne isplati niti gledati.
Ali ja bi u svakom slučaju preskočio ovu intelovu generaciju koja je očajna (osim eventualno 11600/11400, ali vidim da i oni mogu potegnut struje i muški se griju).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote