View Single Post
Staro 01.04.2021., 19:55   #3512
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Od tog/slicnog razdoblja mislim da imam isto jednu AGP TNT2, koju sam svojevremeno dobio na udomljenje od kolege Chuxonje. U vrijeme dok sam još bio mlad i naivan i mislio da ce mi biti dosta jedna retro konfa, i da SS7 ploče padaju ljudima u krilo u "kitu" sa pečenim golubovima po cesti

Uglavnom, ako ti kaj pomaže javi pa se bumo dogovarali za primopredaju n stuff
Hvala, ali evo - upravo sam danas dobio Asus V3800 TNT2, koja se nakon podulje istrage pokazala kao "Pro" ... iako se prijavljuje 125MHz, što bi značilo da je Vanta/M64, a NIJE. Ta bude išla u onaj moj treći Adison sa Slocket adapterom, i planiram OC, te naknadnu usporedbu rezultata


Nažalost, ovaj problem sa Rage IIc je sasvim druga stvar, i bojim se baš eto MORA biti IIc.

Nešto mi je sad palo na pamet, pa budem pokušao sa planom "B", ali ako ne uspijem srediti IIc budem je morao zamijeniti. Naime, ruši se kod renderiranja videa i animacija, ALI NE i prilikom 3D. Pomislio bi da je stvar u driverima, ali pazi ovo ... drugi Adison, koji je POTPUNO identičan ima također 6BTM matičnu, PII 350 procesor, iste Windowse, iste drivere i istu Rage IIc AGP grafičku. I taj NEMA problema! Stoga, ili je do grafičke, ili do matične ILI do BIOSa. Bojim se da nema drugog

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Dakle, napokon je stigla do mene ta prastara konfa koju treba provjeriti i osposobiti za rad.

Taman sam se htio pohvaliti raritetom koji je unutra i onda vidim zadnjih par postova i ne mogu drugačije komentirati nego da je ovo teža ili luđa telepatija

Unutra je baš ATI Xpert98 koja je renamed 3D Rage Pro AGP 2x chip with released new drivers in 1998.
Info i slike:
https://videocardz.net/ati-xpert-98
http://vgamuseum.info/index.php/cpu/...-pro-turbo-agp

Reklo bi se 98,9% blizu šta kolega Trekkie4 pita
Na ovoj kod mene na epromu piše:
RGPRO
AGP
49801
101
Hehe, zanimljivo kako stvari funkcioniraju Ali ne, bojim se da je ova moja slabija od tvoje. Rage Pro Turbo je bio bolji model, dok je moja IIc samo najobičnija AGP grafa koja je jedva mogla 3D. Ali to ionako nije bio problem, jer je bila uparena sa Voodooicom, koja je vukla 3D, tako da je Rage korišten samo kao 2D i za DOS

Edit
OK, toliko o Rage... Nije grafička. Dakle, ostaju ILI BIOS ili matična.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 01.04.2021. u 20:19.
  Reply With Quote