View Single Post
Staro 28.03.2021., 01:30   #4
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 982
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Možeš za početak (ako već nisi) isključiti Fast Startup, a i friška verzija BIOS-a (1 - 2) nije na odmet.
Fast Startup mi je odavno isključen, a BIOS redovno ažuriram. Bio sam na predzadnjoj verziji, sada sam stavio zadnju. Nažalost, nije pomoglo.

Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Postavi u UEFI/BIOSu da ti prvi boot device priority bude taj M.2 sa OSom a ostale pogasi.
Također podigni UEFI instalaciju Windowsa brži je dosta bootup i budeš imao boot logo od OEMa umjesto Windowsa logoa.

Primjer kako je kod mene
https://ibb.co/QjgxBzJ
Stavljen mi je prvi i jedini boot device priority.
Ne razumijem ovaj drugi komentar. Mislim da mi je UEFI instalacija Windowsa jer mi je boot logo Aorus umjesto Windows logoa. Ili tu griješim.

EDIT: imam dvije opcije u boot meniju: Windows Boot Manager (M.2 SSD) i samo M.2 SSD. Postavljeno mi je na Windows Boot Manager (M.2 SSD). Kada odaberem drugu opciju, kaže da mi ne može naći boot sektor. Ma mislim da nije do BIOS-a jer sam pisao da mi nakon velikog Win10 updatea boot odradi u par sekundi te se onda s vremenom opet boot trajanje povećava. Totalno je mrtav 60+ sekundi na ovom ekranu i onda odjednom zarola diskove i digne Windowse u par sekundi. Ne kužim što čeka na tom crnom ekranu toliko dugo (ne čeka ništa nakon velikog updatea te čeka sve dulje i dulje kako vrijeme prolazi).

Za sada nema promjene
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?

Zadnje izmijenjeno od: Warrior. 28.03.2021. u 01:41.
Warrior je online   Reply With Quote