View Single Post
Staro 27.02.2021., 11:39   #1
vjeksa
Registered User
Moj komp
 
vjeksa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
(riješeno) Windows 10 se neće restartati

Pozdrav šarenoj ekipi !

Prije par dana sam sastavio novu konfiguraciju
CPU:Ryzen 5 5600x
GPU:Gygabit RX 5700 XT
MB:Gygabit x570 AORUS ELITE (bez wi fi)
memorija:M.2 (trenutno jedina)
radna m : Kingston 3600
napajanje : Corsair CX 650F

Uglavnom , sretan ko nova godina , došao doma , ponabadao sve , namučio se sa vodenim hlađenjem , pokrenem ... BIOS set up , pokrećem instalacioju sa USB za instalaciju Win 10 , i tada počinju prvi problemi , Win se neće instalirati na M.2 , pa onda čačkanje , pa hoće ... uglavnom nakon nekoliko vremena sve proradi ... Update BIOS na predviđeni za novu seriju procesora F30 , nešto još up to date za Realtek , idemo restart , ali ništa
Komp pokaže da se ugasio (ekran i tipkovnica i miš ) ali hlađenje i dalje vrti ali se ne rerstarta .
Pregledam front panel da nisam nešto krivo spojio , sve je OK
Pregledam sve ... školski , sve ok , pa potražim rješenje na Webu , podesim Win da ne hybernate , odem na postavkama u što radi gumb za paljenje , -enable-disable- , opet ništa , i tako odem u Com prompt scan Win , kaže da je nešto popravio , ali opet isto ...
Ne znam što napraviti
Švrljam već par dana , Redit i ostali forumi , ali vidim da nisam jedini koji ima problem sa tom matičnom i sa tom memorijom .

Šta bi bilo pametno napraviti , jer kažu da možda nadogradit Win 10 home na Pro , ili Clear CMOS , uzeti još jedan SSD i početi instalaciju Win pa sve iz početka . Sve dolazi u obzir , samo da ne moram ponovo skidati vodeno hlađenje i mijenjati ploču
Windows je na 20H2 update
Nisam neki stručnjak , i nije mi ovo prvi komp hand made , ali mi se ovo još nije dogodilo , 10 i više tisuća kuna za kantu koju moram iskopčavati iz struje
Inače , kad se podignu Windowsi , sve radi super , ne šteka , ali kad treba ići restartati ili ugasiti , jednostavno neće
vjeksa je offline   Reply With Quote