Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 20.02.2021., 21:07   #3203
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,266
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ne razumijem sad ni jednog ni drugog.

Ček sad ... Jel to dobro ili loše? Moje poimanje 18c po zimi je, blago rečeno, život u štenari.
Ne možeš ugrijati životni prostor jer ga bura ohladi? Ne kontam?
Dal imas izolaciju na kući? Kakva je stolarija?
To je grozno za radnu sobu, za spavaću je meni osobno odlično, spavam komotno na 8 stupnjeva. Ali problem je sto meni ne ugrije dok radim, pola radnog vremena provedem ispod 15 stupnjeva. Stolarija je nova PVC, ali izolacije nema, fasada vulgaris

Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Rekao bi da ti je najveci problem izolacija. Druga stvar ti je ako rijetko grijes sobe onda su ti tamo zidovi hladni i dok ne zagrijes zidove ce ti i dalje bit hladno dok god grijalica nije uperena u tebe.
Vanjske izolacije nema niti ce je uskoro bit, ali da zidovi se brzo ohlade, pogotovo na buri a radna soba se ne grije. Zapadne sobe, odnosno dnevni i kuhinja, evo sad sam u kratki rukavima daikin je na 23. Tamo u sobi je 11.5 stupnjeva, vanka 10.5.

Ocito multisplit nema smisla cijena je way too much, uzet cu vjerojatno dvije single od 2.5kw(najslabije sto sam nasao) ili jednu od 3.5kw u hodnik nasuprot vrata od soba, to mora imat snage da ugrije i isuši obe sobe a ima skoro direktnu putanju puhanja. Ohladit moze sigurno jer klima iz dnevnog od 3.5kw, uz pomoc ventilatora, uspije rashladit dovoljno prostorije. Jedino ce bit gadno provuc cijevi, jeli uopce može ic razvod cca 8 metara? Ako ne bude gadno i wife approves.

@xlr svakih 30 minuta 10tak cucnjeva rješava problem stavi notifikacije na mob, ili ako imas smart band/watch

BTW Colopu sam preoteo pitanje niko njemu nije odgovorio

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 20.02.2021. u 21:37.
OuttaControl je offline   Reply With Quote