Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 20.02.2021., 20:48   #3202
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,869
Ma ja sam nebitan ovdje samo sam se prepoznao u ovoj situaciji "rada od doma i iznenadne hladnoce", ali kolega i ja ipak nemamo isti problem. Mene jebe sto nakon duzeg sjedenja imam problem zagrijati noge u prostoru u kojem mi je ostatak vremena i vise nego toplo.

Meni je 22 C maksimum zimi, a grijem na klimu. Ako narihtam klimu jace, em je losiji model i pregrije mi prostor i stvaram si kontraefekt (bude mi prevruce).

Ovo za zidove je istina, mogu i na svom primjeru potvrditi. Kad stisne jaca zima, kroz par dana skuzim da i klima mora duze raditi da odrzi temp. Spavacu sobu inace ne grijem, ali ako i upalim grijanje, toplina se "ne prima" odmah, logicno.

Kad sam useljavao u ovaj stan, bila je zima i nije bilo stanara u njemu. Temp u stanu je bila 15 C. Pustio sam klimu da radi oko tjedan dana na maks i kad sam se vratio to je bilo otprilike to, zidovi su akumulirali toplinu i odrzavali je.

Hladni zidovi i njihova mogucnost akumuliranja topline su imo veci problem nego izvor grijanja, a tu je onda pitanje izolacije itd. Jos ako je betonski zid, auf.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote