View Single Post
Staro 20.02.2021., 02:00   #767
ARIAN585
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Mali osvrt na AX20.

Za sada sve radi odlično bez ikakvih problema; 5 GHz gura jako daleko, a router nije na sredini stana. Prolazi kroz tri armirano betonska zida, na kraju 2/5 crtica. 2.4 GHz gura još dalje (logično).

Brzina naravno također odlična; easy preko 2.4 GHz povuče 85 Mb/s u preuzimanju i slanju. Preko 5 GHz nisam testirao, ali može biti samo još veća. Samo za usporedbu; Telsey ne može dati preko 45 Mb/s bez obzira koju frekvenciju odabrao.

WPA3 enkripcija je po zadanim postavkama isključena (jer može izazvati neke probleme na starijim uređajima), tako da, kao što rekoh, WPA2+AES i sve 5.

Instalacija je bila skroz jednostavna i trajala doslovno par minuta. Router sam spojio na GIGA port od Telseya za koji sam mislio da je WAN port, ali ispada da je Ethernet 4 i jedini gigabitni port koji Telsey ima.

Ako nekoga nešto zanima, pitajte.
I ja razmisljam o kupnji ovog ili mozda malo jaceg AX73 tp link routera jer sam produljenjem ugovora u a1 sad dobio brzinu od 1 gigabit download i 500 megabita upload,ali toliko ide samo preko ethernet kabla. Preko wifi 5ghz na huawei routeru od a1 brzina je 500 megabita download i upload i ne ide iznad 500,530.Ako bi mi samo mogao reci koliku brzinu si izmjerio preko 5ghz wifi. Razumijem da je AX20 router sa wifi-em 6. generacije i da mi za to trebaju noviji flagship mobiteli kao i nova mrezna kartica sa wifi 6 na kompu i laptopu da bi dobio vecu brzinu, ali me zanima i kakvi su testovi na 5ghz sa uredajima koji su na ac odnosno na wifi 5-ici.

Zadnje izmijenjeno od: ARIAN585. 20.02.2021. u 02:07.
ARIAN585 je offline   Reply With Quote