Tema: Terrakom
View Single Post
Staro 16.02.2021., 00:12   #85
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor tomislav_sb Pregled postova
Moja iskustva s Terrakomom, malo poduži post ali možda pomogne ukoliko budete neodlučni uzeti ih ili ne. Ako mene pitate, zaobilaziti u najširem mogućem luku.

Nakon što mi je istekao ugovor s Bnetom (200/20), dobio sam ponudu Terrakoma, 3in1:
-Brzina interneta 150/30 Mbps
-Film paket gratis 24 mjeseci ( Hbo, Hbo2, Hbo3, Cinemax, Cinemax2 )
-Statička IP adresa
-Isporuka televizije prošireni oblik DIGI.TV
-Mogućnost premotavanja programa 72 h unatrag

Cijena prvih 6 mjeseci 79 kn, sljedećih 18mjeseci 199 kn.

21.10. nakon što je aktivirana usluga, kreću cirkusi. Technicolor tc7200 (iako su mi obećali Fritz, nije se dogodilo) ne želi otvoriti portove (21, 80, 443, 1723...). Šaljem mail službi za korisnike, nema odgovora. Nakon nekoliko dana zovem, kažu mi kako oni ne otvaraju portove, to moram sam. Objasnim da sam ih "otvorio" u postavkama. Kažu da je sve u redu s postavkama, provjerim kad odjednom magično otvoreni.

Nakon nekog vremena primjetim da mi je promijenjena IP adresa, pošaljem mail s upitom, odgovor je:
"Također, uvidom u našu evidenciju, u sklopu Vaše usluge nije ugovorena opcija statičke IP adrese.
Navedena opcija, sukladno važećem cjeniku, mjesečno iznosi 62,50 kn te se ista može aktivirati na zahtjev korisnika."

Opet razgovor s Korisničkom podrškom, promijenili su nešto na centrali, kako oni stručno kažu, "preštekali" pa je zbog toga došlo do promjene IP adrese - kažu neće više.

Kako se dosta radi od kuće, primjetim da brzina nije baš 150/30, napravim mjerenje speedtestom, manje od 9 Mbps. Prijavim to mailom, nema odgovora danima. Zovem, kažu da je kod njih sve u redu, neka mjerim hakometrom. Tu već prestajem s prijateljskim, pomirbenim tonom.

Šaljem mjerenja hakometrom, opet ne odgovaraju. Već iznerviran, zovem, kažu da ne prihvaćaju mjerenje. Nakon 10ak poziva i natezanja (jer na mail ne odgovaraju) shvatim da mi je ostao njihov tv prijemnik spojen na router (to su vidjeli u ARP tablici). Sve ostalo isključeno, wifi off, samo jedan komp spojen na router. Naravno da nije bilo nikakve razlike u mjerenjima, brzina i dalje ispod 10 Mbps.

22.12.2020. poslan sljedeći mail:
Poštovani,

prema Članku 15. točka 1, podnosim prigovor na isporučenu brzinu interneta.
Problem sam prijavio više puta Službi reklamacija Terrakoma (preko besplatnog broja 0800 66 77 te preko e-maila podrska@terrakom.hr) no odgovor nisam dobio, kao niti rješenje problema.
Kako nisam dobio nikakav odgovor na više mailova u kojima su priložena mjerenja (speedtest, hakometar...), pozivom Službi sam dobio odgovor kako mjerenja nisu "prihvaćena" jer je vidljiv još jedan uređaj u ARP tablici (taj uređaj je Vaš TV prijemnik). Prihvaćam Vaše mišljenje da se mjerenje ne prihvaća ali ne prihvaćam činjenicu da nisam dobio niti jedan odgovor na moj prigovor.
U prilogu Vam šaljem mjerenja HAKOMetrom s isključenim svim uređajima. Izmjerena brzina od 4,912 Mbit/s što je značajno manje od obećanih 150 Mbit/s.
Ovakva situacija se provlači od prvog dana ugovora.
Moram napomenuti još jednu činjenicu, na moj upit zbog čega mi je promijenjena statička IP adresa iako istu imam ugovorenu, dobio sam odgovor mailom 2. 12. 2020.:
"Također, uvidom u našu evidenciju, u sklopu Vaše usluge nije ugovorena opcija statičke IP adrese.
Navedena opcija, sukladno važećem cjeniku, mjesečno iznosi 62,50 kn te se ista može aktivirati na zahtjev korisnika."
Nakon mog ponovnog razgovora sa Službom utvrdili ste da ipak imam aktiviranu tu opciju.
Iz svega navedenog, prvenstveno mislim na neprofesionalizam s vaše strane te bježanje od odgovornosti prema korisniku, tražim umanjenje računa za neisporučenu uslugu te prijevremeni raskid ugovora.
U prilogu:
mjerenje HAKOMetrom
preslika osobne iskaznice


Pogađate, do danas nisu odgovorili na mail.

Zapravo, u cijeloj priči nije problem što nešto ne radi kako je ugovoreno, tko radi taj i griješi. Smeta me njihovo bježanje od problema, izgovori na tehnikalije i pokušaj da umore korisnika i odustane o žalbe.

Ispričavam se na duljem postu.


Edit:
Speedtest od sinoć:
Kod mene je vrlo vrlo sličan slučaj, ali moram priznat da zadnjih cca. 2 tjedna nema problema. Naime, na Terrakomu smo dosta godina i manje-više je sve bilo u redu do rujna kad smo sklopili novi ugovor s kojim je stigao novi ruter i novi uređaj za TV. Kažem, manje-više je bilo u redu jer nisam neki zahtjevan korisnik i ako ima interneta i ništa ne zapinje ni ne gledam kakvo je stanje u odnosu na ugovoreno. Prethodno smo imali 3u1 uslugu, a internet je bio 100/20 ako se ne varam. I bilo je stvarno u redu.

Međutim, s novim ugovorom iz rujna kreću samo problemi. Na papiru je u odnosu na stari ugovor sve trebalo biti bolje, veća brzina 150/? i mogućnost premotavanja TV sadržaja. ALI da bi to dobili rekli su da će nam preventivno zamijeniti ruter jer je stari već preko 4 godine star i može lako krepat pa bi ga oni usput preventivno zamijenili. I tako smo umjesto Fritzboxa s kojim sam bio super zadovoljan, dobili ovaj neki tc7200. Pokrivenost signalom je koma, a brzina interneta je užasna. Baš ovako kako je i prikazano na screenshotu je bilo i kod mene do prije 2 tjedna, doslovno ne bude ni 10mbps download, a upload bude preko 20mbps. Pozivi i mailovi nisu pomagali, žalio sam se da je brzina nikakva na što oni odgovaraju da je ugovoreno samo na žici, da je zagušen bežični signal zbog ostalih uređaja u zgradi, da su svjesni da tc7200 nema vanjske antene, ali da nemaju drugi ruter... uglavnom ništa nisu priznavali, sve negdje do trećeg podsjetnika mailom i 4-5 poziva i činjenice da sam HAKOMetrom izmjerio manje od 5mbps na žici dok su svi ostali uređaji bili odspojeni. Moram priznat da sam u zadnjem razgovoru bio neugodan, inače prije toga sve na fino, ali mi je prekipilo i reko sljedeće: "Žena radi od doma, djeca prate nastavu i trebaju uključivat mobilne podatke i pravit si hot-spot jer vam je usluga koma. Ili nešto poduzmite hitno ili otkazujem uslugu kroz max. tjedan dana". Odmah je došao i odgovor na 3 neodgovorena maila uz ispriku da imaju prolazne smetnje. Odgovorio sam im da su smetnje trajne i da neću trpit takvu (NE)uslugu i evo prošlo je par tjedana od tada i usluga je bolja. Internet ne zapinje, ali je tc7200 i dalje prilično loš što se tiče pokrivenosti signalom. Jedva mi pokrije stan od 80kvadrata, ali je na granici izdržljivog.

Šteta, uz Fritzbox je godinama sve bilo u redu, svejedno na žici ili wireless. Otkad su zamijenili opremu, sve je bilo koma do pred koji tjedan.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote