View Single Post
Staro 06.02.2021., 18:38   #832
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
...

Da podijelim svoja trenutno usisna razmisljanja. U Kuci i u stanu imam modani (motor/buka) Thomas vodeni, koji ako se odrzava, pokazao se kao nepoderiv po zivotnom trajanju.

Kirby usisavac, koji sigurno nije upaljem 10-tak godina, jer preko 93 decibela, stvarno nisam voljan, ni uz zastitne slusale, trpiti oko sebe.

_______________

Prije koju godinu sam kupio Ultrasilencer Zen Green zbog etikete najtiseg usisavaca na zemlji. Divno je imati masinu, koja se moze u pola noci upaliti, a da se ne radi buka i da se nikoga ne moze probuditi radom. Motor je tako dobro prigusen, da 50+ dB vise i ne igra ulogu, jer tada spoznas, da ostaje samo zvuk strujanja zraka. Savrsen za fina ciscenja, ili brisanje prasine, metodu koje cu navesti nize. Za njegovu cijenu se mogu kupiti, gotovo tri vodena kvalitetnija, ali kome treba tisina, vrijedi svake lipe.

Zbog zemljotresa u stanu, prvo sam htio iznajmiti neki ind. usisavav tipa kakve Bauhaus ima, ali nakon posudbe od prijatelje, glomaznosti, jako blesavog nacina promjene vrecurine, koja vise slici vreci za smece nego klasicnim vrecicama, odlucih naci vuglaris starog ciklona, koji nema vrece, pa cu ga jednostavno zrtvovati bez zaljenja za usisavanje sute, grubog smeca i svega ostaloga.

Nadjem zenu na Tresnjevci, u oglasniku, koja je trazila 250 kn, stavila krive slike, krive podatke. Otvori kutiju, a unutra drugi top model CG serije Philips ciklona (cca 1200kn) bio je prljav, nije ga valjda cistila od pocetka. Odem na cijene, vidim sto sam uzeo, zovem zenu i pitam dal ga zeli nazad? Ne zelim da za koji mjesec, ona ili netko njen, shvati da ne znaju sto su prodali. Zeni svjedeno, ima neki stapni, nema veze, hvala na pozivu - sretno. Mislio da je steta sto cu rasturiti takav usisavac, no, nakon 20-tak metara usisavanja zabata, dijelova po stanu, po drugome katu/tavana, bilo je valjda 200-tak praznjenja posudice, svaku noc pranja filtera i susenja na zraku, usisavac radi kao nov. Zato ga nagradih novim HEPA filterom.



Tko god se nasao u prostoru nakon puta/izbivanja, ili jednostavno nakon dugog neodrzavanja, zna da je "razbijanje" velike prasine mokrom krpom jako naporan posao, jer se stvaraju krpetine zgrudane prasine, pa ili ces imati asistenta/icu koji ce ti dodavati krpu po krpu, ili to nije dobra metoda. Zato sam odusevljen ovim setom za fino ciscenje : Menalux D18



siguran sam da nije posebniji od prvog dostupnog ekvivalenta kod nas, ali tko nije probao usisavati prasinu s vecim kistom, taj ne zna, kako to moze biti produktivno vremenski. Moze se ici u najdublju prasinu, samo se kist mora cesce vaditi, polijem ga octom alkoholnim i samo nastavim. Metoda krpe i lokalzacije rukom je stvarno nepotrebna. Nakon ovakvog ciscenja ostaje samo cupko ili suha fiber krpa za koji tjedno odrzavanja.

Kist namocen u akoholni ocat dok se usisava tastatura/tipkovnica/uredjaji, prava je idila, namoceni vrhovi octom, daju meksi kontakt s povrsinom, a kako ocat lapi, nema traga

Eh, da, naveo vise puta, vecini je nepoznat pojam pranja gumenih cijevi od usisavaca, ali to je put za dugovjecnost motora te rad punom snagom. Zato na svim snaznim i turbo usisavacima, posebno vodenim, pranje cijevi je vise nego pozeljno. A prilika je da se sokiraju oni koji to nikad nisu radili. Uz sto je moguce topliju vodu.



...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 06.02.2021. u 18:53.
Visage je offline   Reply With Quote