View Single Post
Staro 01.02.2021., 19:50   #4907
A&K
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Margecan
Postovi: 3
Bok svima!

Nisam više u koraku s tehnologijama pa bih molio savjet.

Traži se samo kanta, bez dodataka.
Upotreba Autocad, vecinom 2D i gaming tu i tamo. Više tamo nego tu Sitno photoshop i Lightroom.

U budućnosti moguće da i android studio (Zato razmisljanje o odmah 32GB rama)

Dilema je izmedju i5 10400 ili nekog ryzena. Mada često spominjete da nisu vrijedni cijene koje se traže za neke od boljih modela Ryzena. (ne, nebih I3 mada znam u nekim testovima biti slican navedenom i5, a za manju cijenu )

Dakle bilo bi poželjno da ploča ima mjesta za 4 DDR slota, neko Zalmanovo kučište, grafa gtx1660S (ili ekvivalent neki od radeona, mislio sam uzeti bolju grafu, ali koje su trenutne cijene, mislim da nije realno, a nema ni potrebe s moje strane), 16 ili 32GB rama, SSD min 512GB ili neka kombinacija klasicni + ssd.

Vidim da se u zadnje vrijeme mogu naći pod normalnim cijenama otključani i5 9 generacije sa vodenim hlađenjem. Mada neznam dali mi ima smisla uzimati isti jer ne mislim overclockati.

Uzima se na firmu, znači R1 racun.

Budget cca 1000 eura +- 100 eura, ako razlika ima baš opravdanja.

Bilo kakva preporuka je dobro došla. Prvo sam razmisljao da mozda nebi bilo loše uzeti nešto što se može lako upgradeati u buducnosti, mada mislim da ću prije uzeti novi komp nego upgradeati.


Hvala unaprijed i lijepi pozdrav svima!
A&K je offline   Reply With Quote