View Single Post
Staro 26.01.2021., 08:17   #1020
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 346
Evo i slika moje mikrovalne





Da, prešao sam iz luksuznog trosobnog stana u (luksuznu) brvnaru (011D u A1 Plus) Puno tu još ima posla, za početak srediti okoliš i radni stol jer je živi kaos, a onda se pozabaviti kutijom.

Jedva sam nagurao ovaj Shadow Rock 3 unutra, čak sam morao micati dekorativni poklopac sa njega jer nije stao sa njim, kačio je gore gdje se lovi kopča od bočne stranice. Obzirom da je sam po sebi nagnut prema natrag da ne ide preko RAMa iza nema mjesta za dodatni vent za ispuh (ima možda centimetar do lima) pa je ispuhivanje topline sa proca malo otežano; ne znam ako bi tome pomoglo da zamijenim ventilator sa nekim jačim, pa san zasad privremeno rješenje našao u undervoltanju proca. Inače na podu su dva venta za usis, bočno je vent za usis i ispuh je samo i isključivo kroz zadnji otvor, pa sam razmišljao da isprobam okrenuti bočni vent da bude ispuh i vent na procu da bude pull prema unutra (što ionako dosta vlasnika kaže da je bolja orijentacija), ali ne znam koliko bi zraka vukao da ga tako okrenem; okretanje cijelog coolera nije opcija jer se onda pasivni dio praktički nasloni na napajanje i opet nema dobar odvod zraka. Jesam li kupio krivi hladnjak? Vrlo vjerojatno Kao može bez beda ohladiti bilo što do 180W TDP i po dimenzijama stane u ovo kućište. Hoću li ga mijenjati? Da, ali skoro sigurno ne za drugi zračni... već mi se po glavi vrzmaju sheme i kemije za custom loop...

U trenutnom stanju (3900X undervoltan za 0.09V, 3070 stock) temperature kroz nekih sat i pol Cyberpunka na maksimumu su 74°C za GPU i prosječnih 69°C za CPU, s tim da CPU svakih par min ima neke spikeove do 75-80°C. Cinebench R23 nakon 10 minuta testa proc je na 86°C (u 5 min dođe do toga i tu se zadrži), ali ne vjerujem da će u mojoj upotrebi ikad procesor biti toliko opterećen.

EDIT : isprobao cpu vent kao pull i bočni vent kao ispuh, u mom slučaju to završi sa 5-10°C više pa sam zasad ipak vratio u prvobitno stanje.

Zadnje izmijenjeno od: tun3. 26.01.2021. u 22:22.
tun3 je offline   Reply With Quote