View Single Post
Staro 20.01.2021., 14:04   #586
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,667
Citiraj:
Autor Le0n Pregled postova
Ah da...sada znam što te muči s freezerom. Isto što i mene tebi on štela ventove po pumpi jer su na istoj žili. Kada zavrtiš Cinebench kao da imaš tornado u kučištu. Odpoji ih i stavi direkt na PWM od ploče i silent profil. Obavezno stavi da gledaju temp od MBO a ne od CPU. Ja sam moje ručno podesio da rade između 400-750okr i to je to.
Argh

Ovaj "produžni" 3 x 4PMW kabel što ide od pumpe prema ventilatorima - fiksiran na radijator, ne može ga se isključiti pa uštekati drugdje.
Morao bih spojiti svaki vent odvojeno, za što imam mjesta i na matičnoj i na kućištu (onaj kontroler što dolazi sa meshify 2) ali su kabeli od ventilatora ultra kratki i ne mogu doseći do nigdje.

Dakle ono što mi treba je ili 3 na 1 produžni kabel ili 3 zasebna produžna 4 pin kabela.
Ne uspjevam ih naći nigdje po našim dućanima, a probao sam sve žive kombinacije i nazive (pmw, 4pin, splitter, razdjelnik, kabel...).

Čini se da ću morati nešto kod kineza probati naći, a do tada sam spojio pumpu (na kojoj su još uvijek ventovi) na matičnu i postavio da gleda ambijentalnu temperaturu.
Rezultat je super što se tiče buke (nečujno) ali se temperatura digla za 5 stupnjeva pri full stresu, na 75 stupnjeva, a all core frekvencija je pala za cca 50MHz na 4550MHz.
(*stress test pustim na CPU-Z i pustim 15ak min da vidim na kojim vrijednostima završi kao "dugotrajno stabilnim")

Ništa strašno ali isto će biti bolje kad nabavim produžne pa pumpa opet bude uštekana kao CPU hladnjak koji prati CPU senzor pa da brže vodu gura

Hvala ti još jednom na savjetu, sad je ovo prava tišina kakvu sam i očekivao!
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote