View Single Post
Staro 19.01.2021., 10:37   #1390
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Prvo "negativno" iskustvo sa AliExpressom danas. Do sada je sve došlo i uvijek je sve bilo OK po pitanju kvalitete, a bilo je toga more naručenog.
Jučer 18.01 jedan item je prebio 90 dana pa sam u dogovoru sa sellerom pokrenuo dispute za refundom.

Radi se o Cainiao tracking broju LP00xxxxxxxxxxxxxxx koji 04.11.2020 kaže da je "Arrive in destination country" ali i da "This is the final status. Carrier doesn't provide further tracking updates".

Uz taj tracking broj, postoji još jedan, UAxxxxxxxxxVU. Info je ideničan. Stiglo na destinaciju, nema updatea daljnjih, sa 04.11.2020.

Tako da imam filing da to nikad ne budem dobio pa onda lagano dispute i refund. Jebiga.

Što se provjere trackinga tiče, gledam to na parcelapp.com tj Global Parcel Tracking. Ako netko ima bolji sajt za pogledat ta dva trackinga, nek javi na samom AliExpressu kakti stoji HR Customs. Ali opet, radi se o robi od 6 dolara, ne znam što bi to na carini dugo tako zujalo.

Imam i još jedan paket u najavi, 70 dana već putuje. RYxxxxxxxxxCN. Taj je pak vidljiv i na trackingu HR Pošte. Taj je Departed from original country još 12.12.2020 Iako sam ga kupio debelo u studenom. Mislim da bu to drugi dispute za 2 tjedna...

Mislim da sam završio sad sa bilo kakvom trgovanjem sa 11 Winnie The Poohom, barem preko AliExpressa.
Brko je offline   Reply With Quote