Citiraj:
Autor guerra
Ovo je i odgovor na tvoju tvrdnju da "ne mogu napraviti niti 10nm, a gdje bi tek zavrsili da idu na chiplet". Kao sto vidis teze je sloziti takav monolitan chip, izazovi su veliki, a chiplet dizajn je samo manjkava alternativa.
|
Imaš kakve primjere gdje taj manjkavi chiplet dizajn ima neokog velikog utjecaja na performanse? Ako je moguće u gamingu.
Intel sa Rocket Lake sa 8 jezgri očito cilja na mid-range ponudu i gaming. Alder Lake isto mid-range 8+8, gaming i laptopi. Još je gore što u tom rangu AMD ima Ryzen 7 modele s 8 jezgri koje su na istom CCD-u i tu nema ovih latencija između CCD-a, a latencije između jezgri su bolje nego kod Intela. AMD u tom slučaju ima i novce i ovce, ako ti je bitna latencija ideš na Ryzen 7 5800X, ako ti nisu bitne ideš na Ryzen 5/9

.
Teško je zamisliti da će netko kome treba više jezgri kupit Rocket Lake ili Alder Lake samo zato jer je monolitan dizajn i reći "fuck it, bolje da imam 16,5 ns između jezgri nego da mi se posao završi 4h prije"

.