View Single Post
Staro 06.01.2021., 22:21   #3966
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 815
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Nije točno, rast je gotovo linearan od izlaska Zen 1 na početku 2017, jednako kao što je Intelov pad gotovo linearan, iako su imali gaming krunu sve do 11/2020 (Zen 3).

https://www.techspot.com/news/88148-...irst-time.html

Stavljaš posljedicu prije uzroka. Svima nam je poznato koliko je AMD napredovao u 3 godine, kao i koliko je Intel stagnirao,što je rezultiralo gornjim grafom.

Priče o važnosti gaminga u prodaji procesora su faktualno netočne, što pokazuje gornji graf. A to što netko arbitrarno određuje da "99% ljudi kupuje CPU zbog gaminga" ne znači da će 99% ljudi kupiti CPU koji je najbolji samo u gamingu, a lošiji u svemu ostalom.
Odličan komentar, lijepo si ušutkao one hardcore Intel fanboyse, posebno ovaj podebljani dio. Nikad ne kupujem komponente i periferiju koja je dobra samo u jednoj stvari, npr kad sam kupovao sluške kupio sam si one koje su odlične i za pjesme, filmove, isto tako i procesor koji mi služi povremeno i za after effects, photoshop pa su jezgre i multithread performanse pozeljne jer ne živim od gaminga da bi kupovao nešto samo za gaming. Primjerice bio sam u dilemi da li kupiti odissey g7 zbog odličnog VA panela koji je na samom vrhu što se tiče odziva, a dobiješ sve benefite tog panela poput kontrast itd, no ta ekstremna zakrivljenost je dobra isključivo za gaming (iako puno korisnika kaze da nije najbolja stvar ni u tome) pa sam zaobišao taj monitor jer gledati filmove, čitati, programirati na toj zakrivljenosti je boli glava, a dati toliko novaca uz toliko kompromisa ne dolazi u obzir. Dakle AMD treba samo sniziti cijene Zen 3, a imaju prostora i to je to, nastavit će dominirati tržištem.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote