View Single Post
Staro 03.01.2021., 15:19   #2943
kasper_sky
Drive. vruummm,shatatataa
Moj komp
 
kasper_sky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: 1.Rijeka-2.VG-3.Zg
Postovi: 766
Jel bolje bit spojen na LTE repetitor point sa b1 b3 b20 opcijom ili na b1 b3 b7 b20 tj vidim sad da mi taj acces point nekad pokaže tih dodatnih B brojeva. Jel to znaći da su neke B frekvencije zagušene ili šta.
Drugo jel smijem ja ispred antene na tavanu stajat dok je ruter upaljen i antena zrači ili bolje ne. Do sada sam ugasio ruter iz struje. Antene testiro u ljevo i desnom smjeru pa upalio na svakom testu ispočetka.
Dosta su zagušenja zbog praznika pa ono ne mogu imat super test da vidim max speed.
Vidim da mi mobitel koji ima novi standard pokazuje bolje brzine nego komp sa usb wireles karticom od 1gbps. Dali da nabavim neku novu 2020g koja se spaja na ruter bežićno ili uzet neki ruter koji će biti extend acces point pa se spojit ne njega kablom, jel ima razlike?

EDIT:
javio mi se DOOM i objasnio malo za ovaj upit gore.
a ja krenuo u testiranje i okretanje antene gore dolje zamjene amo tamo...
ja sam otkrio nešto novo moguće za nove korisnike da će pomoći.
uperim oba dvije antene na nosaču prema repetitoru- goranja i donja antena u razmaku od 50cm. kako god okreno prema toj točki malo desno ili lijevo par stupnjeva uvijek mi dade do 10down i čudesnih 30+ upload koji mi netreba. I je 91-95dBm... mislim si valjda je opterećenje praznici su ovo ono, ali meni nekad padne i do 2-5down i oko 25upload. pitam se gdje mi je onaj super speed sa početka monitiranja antene prije 15 dana ili kada već.... i okrenem ja antenu za 180° u desno tj. prema zidu od kuće i prema kući od susjeda. tako da dupe antene gleda točku, a nos je kontra.i testiram 5x i ne vjerujem. dobim down-35max , a up-10max. I 101-105dBm je dali je refleksija od zida kuće ili od susjeda ne znam. znači i dalje je spojen na zapadni repetitor 1.6km od mene. i daje brzinu kakvu želim za moje uvjete. pitanje dokle

Zadnje izmijenjeno od: kasper_sky. 03.01.2021. u 19:47.
kasper_sky je offline   Reply With Quote