Citiraj:
Autor schetz
Možda i lagani blasphemy u ovoj temi:
Kako vam se čine ove kombinacije za 1bay NAS(trenutno koristim rock64 i USB HDD, serverić za poneki backup, torrent, pihole , Plex bez transcodinga)
Opcija 1
Opcija 2
Meni je to nekako draže nego kupiti Synology jer mi se čini (moguće da se varam fkors) da dobijem jači HW za iste pare, a mogu nabaciti i kakvu linux distribuciju.
Ili je pametnije zasukati rukave,proučavati i kupovati komponente + kućište (nekome tko nema niti jednu viška od nekud)
|
nista necuveno... dapace, u nekom trenutku sam ima ideju iskoristit nvme prisutan u modernijim nuc-ovima pa pomocu neceg poput onog nvme->5sata napravit 3d printan nuc tower s ukupno 6 2.5" diskova.
oob imas mogucnost do 2 uredjaja (m2 i sata). ako se odlucis na ssd, mozes imat cak i raid.
pogledaj i na njuskalo, zacudo tamo s vrimena na vrime bude povoljnih nuc ili brix, cak se pojavi i pokoji lenovo
s obzirom da NAS nije backup, svjestan si da sve bitno moras backupirat jos negdje, tako da ni koristenje sa samo jednim ssd/hdd nije problem.