View Single Post
Staro 23.12.2020., 17:47   #6938
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,986
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
To su ti shitcoini. Po meni je samo BTC safe ak uopce mozemo to reci, nebi tu stavio ni ETH, neko vrijeme je XRP bio iznad ETH, pa eto vidis sto i sam kazes kako je zavrsilo...
Gle, ne možeš stavit ETH i XRP u istu rečenicu, kamoli ih ići uspoređivati, niti blizu.

Isto tako ne možeš staviti ETH i shitcoine u istu rečenicu, jer su BTC i ETH najjači coini, bez premca (čak uz sve tekuće probleme). ETH čak graniči da ga se uopće naziva altcoinom, kamoli shitcoinom. Toliko je jak i dobar. Samo jbga, nemamo naziv za nešto više od altcoina, a Bitcoin nije.

XRP je centralizirani coin koji ima vlasnika, taj vlasnik je firma koja se zove Ripple Labs, Inc. Korporacijski coin.

ETH je decentraliziran, odnosno nema vlasnika. Open source je. People's coin. Najbliže vlasniku šta ETH ima su hodleri. Netko ga hodla više, netko manje. Vitalik je samo kreator koji je kreirao nešto šta nije zakonom zabranjeno. Mogu i njemu puhat u vjetar.

XRP-u se desila tužba naslovljena na ime Ripple Labsa. To je problem svih centraliziranih coina iza kojih stoji neka firma - te firme su podložne zakonima i tužbama zemalja iz kojih potiču, pa to direktno onda utječe i na valutu koje su vlasnik (u ovom slučaju XRP).

ETH nema vlasnika, nema firme. Nema se koga tužiti ni za šta. Isto kao i Bitcoin.

Čisto da ne bi bilo zabune...
Neo-ST je offline   Reply With Quote