View Single Post
Staro 12.12.2020., 20:15   #27
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Ok, oprostite, ali ne razumijem kako netko može reći da je 100gb dosta?


Kao prvo, moj mobitel ima 4k ekran, ja gledam youtube na njemu i naravno da je na najbolju kvalitetu stavljeno na youtube i ako gledam recimo neki game trailer ili game review koji je u 4k u 10min gledanja moj mobitel s 4G LTE na ekranu od 4k skine cca 800mb prometa (u samo 10min), a to je 8% od onog što ste naveli da je ok.



Znači upalim netflix koji je online i za jedan film 4k potrošim 4-7gb što je opet 4-7% ukupnog prometa od cca 100gb kako ste naveli. Što ako ja želim pogledati 1 film dnevno i barem 30min youtube videa koji su 4k? Pa po tome ja bi dnevno bez surfanja trošio barem 15 gb prometa samo na to.


Samo mi nije jasno kako mnogi ovdje koji koriste steam mogu skidati igre. Legalno plate igru koja ima 150gb i onda ju ne mogu skinuti 3 dana jer imaju manju brzinu od 25 Mbps ili skinu za 2h kao ja, ali im onda blokiraju vezu jer su kao previše potrošili.


P.S Gdje točno mogu pronaći fair usage od tcoma, ne vidim to nigdje vezano uz Unlimited Max brzina paketa. Piše da je unlimited i da je max 4G LTE, nije ograničeno, nigdje nije spomenuto ništa.
window09 je offline