View Single Post
Staro 09.11.2020., 20:17   #161
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 2,011
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Ja sam iskreno očekivao ovakve rezultate testova pa je to bio i glavni razlog što sam prodao 9900k, matičnu i 1070Ti dok je bilo idealno vrijeme za prodaju na proljeće. Dobio sam super laptop na poslu i znao sam da ću malo koristiti stolni komp zbog posla i drugih okolnosti. I mislim da sam idealnu odluku donio.

I sad iskreno ne znam što uzeti jer su cijene nerealne, još dok vidim kakve budu za 6000 seriju grafičkih...uff
Stavio sam na stranu ajde recimo blizu 10.000kn za komplet CPU+MBO+GPU da uzmem nešto jako za idućih 5 godina.
Baš zbog te neke budućnosti, mislim da 5600x nije proc koji bi trebao uzeti jer kolko god bio super u testovima, za svoju cijenu definitivno ima premalo jezgri.

Ok za 1070Ti, ali zašto si prodavao 9900k
Ići sa toga na 5600X nema nikakvog smisla kao što i sam kažeš. Eventualno bi neki 12/24 proc bio upgrade, i to ne sad nego jednom u neodređenoj budućnosti (za igre pričam naravno).



Cijene su sad "nerealne" jer je hype, malo primjeraka su dućani dobili itd, ali čisto sumnjam da će značajno pasti. Malo će ipak morati jer je trenutno 10700KF jeftiniji od 5600x što i nema prevelikog smisla, al jebiga kad je hype onda je hype
Exy je offline   Reply With Quote