View Single Post
Staro 05.11.2020., 22:53   #1279
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,121
mne, nakon nešto guglanja tata gooogle me odveo na aliexpress (da ga yebeš nemoš uteć tracking cookijima) i našao sam traženo, makar postoje 2 izvedbe.
prva je klasična stoopid elektronika - običan buck adapter koji 5v digne na 12v i amen. radi na bilo čemu, dizat će bilo kakvih 5V na 12.

druga je ono šta tražim a to je smart elektronika koja folira punjač/powerbank da je na njega spojen QC mobitel.
radi samo sa QC punjačima i natjera punjač da se prebaci u QC način rada, a sama elektronika tog "kabela" sa naponom ne radi apsolutno ništa - izlazni napon daje sam punjač. kad se takav kabel spoji na običan 5v punjač , izlazni napon ostaje na 5V.

onda idu korak dalje sa usb-pd adapterima, elektronikama, kabelima itd, ali nisam došao u tu fazu da bi mi to trebalo i da imam išta šta bi uopće podržavalo usb-pd standard, pa sam odlučio cijeli taj svemir izignorirati dok mi ne bude potreban u životu.

naručit ću QC to DC adapter, nisu skupi a vjerojatno rade bolje od pasivnih step up konvertera. jedino je mali minus da je izbor izlaznog napona fiksan, kod tih jeftinijih nemaš mogućnosti izbora 9 ili 12V, već kupiš koji ti treba. kod skupljih izvedbi imaš botun kojim biraš oćeš li 9 ili 12V ali cijena takvog kabela je više nego dupla u odnosu na običan. obzirom da mi treba za razne outdoor ap-ove koji ionako rade na 12-24V, 9v mi ne treba.
jp_rv je offline   Reply With Quote