Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 23.10.2020., 03:07   #10787
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Slažem jučer frendu kombinaciju pojačalo, gramofon i zvučnici.

Izvučemo element van, posložimo, spojim sve, provučem kabele, fino ih povežem da to bude uredno. Upalimo, probamo, sve radi savršeno.

Postavimo element na mjesto uz zid, upalimo opet sve, i zvučnici na Phono ulazu dume. Okej, pogledam gramofon, treba spojiti uzemljenje. Radi se o nekakvom divljem skupom TEAC-u.

Znam da postoje činčevi koji imaju na sebi i ekstra kabel za uzemljenje. Prošao chipoteku (imaju taj kabel na webu, ali vele da ga već dugo nemaju u ponudi), tevetron, elmatis, sonusart i Electronic centar... Nitko nema takav kabel.

Probao sam s double shielded činčevima koje imam doma kod sebe i situacija je bolja, ali i dalje treba uzemljenje.

Ima netko ideju gdje da u idućih par dana nađem taj kabel ili da jednostavno uzmem komad žice sa stopicama i uzemljim gramofon na pojačalo?
Kabel za uzemljenje gramofona može biti bilo kakav, nema nikakve veze sa zvučnim signalom ili kvalitetom istog. U najgorem slučaju može poslužiti i neki stari kabel od noćne lampe ili sušila za kosu

Međutim, ono što bi možda vrijedilo napraviti (ovisno o vlasniku gramofona) je modifikacija samo-uzemljenja. Sve što treba napraviti je spojiti R- terminal i priključak uzemljenja, i problem riješen!

Naime, čak i kad imaš sve spojeno na normalan način, pojačalo bude spojilo L-, R- i ground vodove u jedno. Problem gore-spomenute modifikacije jedino može biti u nekim rijetkim slučajevima, kad gramofon nije spojen na pojačalo, već mixer ili vanjsko pred-pojačalo.
  Reply With Quote