Tema: Automobili
View Single Post
Staro 20.10.2020., 09:39   #52136
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Pročitao ja jesam. Nećemo se hvatati za iznimke pa me pribijati na križ bez razloga. Znaš i sam koji je problem sa tim knjigama i da je u konačnici BMW uveo digitalnu knjigu da se pokušaju spriječiti prevare sa potpuno ispunjenom knjigom i smanjivanjem kilometara.

Glorificirana online Scheckheft je do prije koju godinicu bio samo gimmick, te je knjiga prisutna i dalje kod većine proizvođača. Problem za krajnjeg potrošača je nemogućnost dolaska do podataka iz digitalnog Scheckhefta zbog GDPR-a. Naime, dok ne dokažeš da si ti vlasnik auta, BMW ti ne smije dati uvid u knjigu. Isto tako bi zakonski svaka informacija od prethodnog vlasnika, a bez njegove pismene privole, trebala biti odbijena.
Izgleda da se nisam naspavao pa ne kuzim opet. U BMW-u su svi podaci u autu, znaci 3 klika i sve stoji na ekranu. Nema nikakvog GDPR-a i nista nije skriveno.

Palo mi je i to na pamet da kupim papirnatu servisnu pa da nastavim servisirati negdje drugo i evidenciju voditi na papiru, ali imam osjecaj da ce se buduci kupac hvatati bas za to i ubijati cijenu. Na kraju nevazno, ovi u Mac Oil mogu svoj servis i u digitalnu servisnu upisati, tj. posalju podatke BMW-u, a ovaj se sinkronizira sa online bazom. Naravno, ja za to nisam znao i glupo sam predpostavljao da je to privilegija ovlastenog servisa pa je iz toga nastala cijela ova rasprava.
WraGG je online   Reply With Quote