View Single Post
Staro 08.10.2020., 10:31   #615
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 334
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
@ivanr: recimo meni ce puno znaciti kad mi spoje optiku (iako t-com, 500/250). Sad sam na 20/2 i muku mucim kad radim od doma, a nesto treba kod nekog korisnika odraditi, pogotovo ako treba nesto instalirati, a inst. medij je 1+GB velik. 50/10 je dosta bolje od ovog dreka sto ja imam (20/2), ali za komforan rad i bez razmisljanja o sporoci, jako dobro dodje.
Naravno, tu je i daleko brzi download svega sto mi ustreba, mogucnost backupiranja necega na cloud i sl.
Da, 20/2 je preslabo, pogotovo taj upload. Nekad sam imao to preko adsl-a i preporodio sam se kad su me prebacili na vdsl 50/10. Ali na vdsl-u nisam do sad primjetio nikakvih problema.
Ja isto radim od doma ali da bih išta odradio moram se spojit VPN-om na firmu i taj VPN mi je usko grlo jer većina zaposlenika sad radi od doma. Mislim da mi tu veća brzina ne bi ništa pomogla.
Cloud je isto validan argument ali ja zazirem od držanja privatnih podataka u cloudu, npr. obiteljskih fotografija, pa za to imam spojen externi disk na mrežu preko mog vlastitog routera, a providerov router koristim samo kao modem.
Što se tiče downloada, to mi je dosta brzo i na 50 Mbit jer rijetko downloadam išta veće od gigabajta.
ivanr je offline   Reply With Quote