View Single Post
Staro 08.10.2020., 10:17   #613
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 650
Citiraj:
Autor ivanr Pregled postova
Za što vam treba 1000/500 Mbit brzina interneta?
Dostupna mi je ta optika ali bi me paket sa televizijom i telefonom koštao 60kn mjesečno skuplje od vdsla 50/10 koji sad imam. Blizu sam centrale i imam punih 50/10 cijelo vrijeme bez ikakvih ispada godinama. I sad se dvoumim ostati ili prijeći na optiku. Mjesečno trošimo oko 200GB prometa, uglavnom na youtube i surfanje, i do sad nisam primjetio nikakve probleme čak ni kad 4 osobe gledaju youtube u isto vrijeme. Ono što vidim da bi moglo iskoristiti veću brzinu:
- 4k streaming: nemam potrebu, tv i monitor mi to ne podržavaju i ne mislim ih mijenjat radi toga
- skidanje filmova/netflix: nemam potrebu, ionako nemam kad pogledat sve ono uključeno u tv paket (svi filmski kanali i HBO premium)
- torrenti: nemam potrebu, ne koristim otkad smo ušli u EU jer ne želim neugodna iznenađenja na vratima

Čime bih mogao sebi opravdati tih 60kn mjesečno razlike osim da po cijeli dan vrtim speedtest i divim se brzini svog novog interneta?
Ti čak trošiš manje od prosjeka, ali takvih kao što su ti je manjina. Ljudi koji igraju igre, njima je recimo potrebna velika brzina interneta jer danas samo ažuriranja za igre idu i preko 100 GB, a cijela igra ide i preko 200 GB. Streamanje sadržaja Twitch, Netflix, YouTube, preuzimanje sadržaja je isto razlog za veliku brzinu.
Marko :) je offline   Reply With Quote