Tema: Automobili
View Single Post
Staro 21.09.2020., 15:59   #51713
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
S obzirom da je moj auto već neko vrijeme na oglasniku, čini se da bi uskoro mogao otići jer imam neke upite. E sada, gledam što bi drugo uzeo pa bi vas molio za savjet ako imate iskustva s nekim od ovih koje ću navesti.
Budžet mi je 12k € i htio bi auto 2015. godišnje prema mlađem. Ono što gledam je:
Hyundai i30
Peugeot 308
Ford Focus
Citroen DS4
Golf VII
Kia Ceed

Gledam da auto:
- nema više od 100k km
- ima više od 80kW
- ima barem neku srednju razinu opreme
- 5 vrata
- svejedno mi je da li je dizel ili benzin ali bi preferirao benzin jer radim svega 10k km godišnje

Ako imate bilo kakav savjet s navedenima ili neki strogo preporučujete, bio bi jako zahvalan.
DS4 sam htio, dok nisam skuzio da ne mozes otvoriti zadnje prozore...

Nakon toga sam ciljao Focus MK3 ili MK4, docekao MK4, sa suludim cijenama i zazalio sto nisam uzeo MK 3 na akcijama kad je dolazio MK4.

Kia Ceed 3. generacije (ova najnovija) jeoj favorit od ovih navedenih, ali ne znam dal je mozes dobit za te novce. Ako ne, druga generacija je OK, ali mi je unutrasnjost nepremostivo ruzna.

Golf VII (i pol) sam na kraju kupio. Najbolji auto kad se vozis ravno, odlicna zvucna izolacija.

Ako te ne smeta slabija kvaliteta izrade (tipa odljepi ti se nes, otpadne neka nebitna drvena lajsna...) Onda Focus. Milina za vozit.

Ako ti ne smeta dosadan izgled, a zelis kvalitetu, i30.

Ako zelis kasnije lako prodat auto, i ne smeta ti sto u zavojima sve leti ko krumpir po autu, onda Golf.

Ako mozes malo podic budzet onda Kiu ceed 3. generacije.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote