View Single Post
Staro 07.09.2020., 10:23   #17
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ne bavim se IT poslovima niti se kužim u to, a koliko vidim iz isčitavanja tema ni nije baš o tome nego kako zauzeti svoj stav

moje radno vrijeme je 8h na dan - i amen (tako sam poslodavcu rekao milijun puta, a on će ti uvijek pokušati prodati neku bedastu priču kako je dobro za tebe da ostaneš duže itd. - ja ne igram njegovu igru, pritom misleći da će ON mene zamjeniti ako MENI nešto ne paše, nego da ću ja NJEGA zamjeniti drugim poslodavcem ako MENI nešto tu ne paše i to je to)

kao i svaka druga veza u našim životima, ili jesmo zadovoljni ili nismo zadovoljni, i po tome znaš šta ti je činiti dalje
Upravo tako. Ja sam 3 dana prije isteka ugovora (na 3 mj, kao zamjena za probni rok), došao do direktora, koji je do tad bio nagnut nad komp i zadubljen, kad sam mu rekao da mi ugovor ističe za 3 dana, naglo se ispravio u stolcu, naslonio, glave iza ruke i veliki osmijeh.... na moju sljedeću rečenicu "odlučio sam da ga neću produžiti", u sekundi se stvorio do mene, gurajući me van iz prostorije i jedva se sudržavajući, samo mumljajući "izađi van".. ja zbunjeno stojim, on me i dalje gura van i govori "izađi van!"...

nikad više nisam s njim progovorio, drugi su rješavali stvari oko moje predaje posla, stvari i slično.

Poanta: i poslodavci moraju shvatiti da probni rok nije samo radi njih, nego i radi radnika... ako netko ima stav "budi sretan što sam te zaposlio, vidiš da je kriza, ljubi mi stopala i obožavaj zemlju po kojoj hodam..." onda si tražite drugi posao.
Elven je offline   Reply With Quote