View Single Post
Staro 27.08.2020., 12:40   #75
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Autor Risnjak Pregled postova
Ne znam jeste li čitali ono što piše sitnim slovima?Korisnik ima obvezu najkasnije u roku od 90 dana od dana izgradnje svjetlovodnog priključka i omogućavanja priključenja na širokopojasne usluge, s jednim od operatera usluga dostupnih u RUNE mreži sklopiti ugovor. Ukoliko korisnik ne sklopi ugovor u navedenom roku, obvezan je izvođaču nadoknaditi prouzročenu štetu u visini od 1.800,00 kuna uključujući zakonske zatezne kamate i sve ostale zavisne troškove. Da još nadovežem ove dvije firme koje imaju ugovor sa Rune ne mogu proći na tržištu 1. Ugovor 2 g 2. za sada slaba ponuda. 3. Nije meni problem dati 750 kuna ali na Grobniku gdje sam ja penzioneri sigurno neće to izdvojiti a nije im ni jasno što je RUNE. Što se tiče IPTV pa ne želim plaćati FREE programe. Ne branim HT ali za 275 kuna imaš NET + IPTV i brzinu 500/250. I na kraju koga još zanima telefon i to besplatne minute za fiksne brojeve da crkneš od smijeha. Ako Fibernet ne poboljša ponude ništa od toga. Terrakom ni da ne spominjem. Ali još jedno dolazi u obzir a to je 5G mreža a i sada kome ne treba više od 400 giga mjesečno ima dobrih ponuda.Lp

Ja nemam, o takvim brzinama i cijenama mogu samo sanjati. Mi za 239kn mjesečno možemo dobit 40/10 za prvih 100GB (hibridni 4G router), nakon toga pada na 12/0.7 (upload sam bubnuo, znam da je manje od 1Mbps). I ako ne pazim/nema me doma kad grmi, najčešće skuri router pa sam najmanje dan - dva bez neta.


Nemam ništa protiv TComa, ali imam protiv odbijanja ulaganja u infrastrukturu...


Ovo što nudi RUNE je nama SF. Već se desetljećima natežemo s Tcomom da se omogući kakvo-takvo povećanje brzine. Pa tek smo pred par godina dobili više od 4Mbps downloada. Preko parice rijetko kome ide više od 12-16Mbps (ovisi koliko su blizu centrale u Veprincu).
JC Denton je offline   Reply With Quote