View Single Post
Staro 15.07.2020., 20:37   #25562
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pogledao Gemini Man. Film je u kategoriji 4-5/10, ništa posebno.

Ono što je zanimljivo je da je sniman u 120 FPS i da su kinodvorane bile nepripremljene na to pa se nije mogao doživjeti u potpunosti.

Pogledao sam ga u 4k i ne znam što reći. Slika je wow, osjećaj kao da gledam Planet Earth u 4k i čekam da negdje progovori David Attenborough Uglavnom, baca na dokumentarce zbog većeg FPS-a.

S obzirom da smo navikli na klasični 24 FPS format, ovo u početku filma djeluje jako neprirodno, ali mislim da se čovjek jako brzo navikne na ovo, jer mi je u drugoj polovici filma prestalo smetati.

Svaka čast snimateljima, tko god je probao snimati na 60 i više FPS-a, makar i na mobitelu, znat će koliko je svaki pokret bitan.

Pitanje je vremena kad će, zbog napretka tehnologije, 100 FPS kinematografija postati standard. Ako imate mogućnosti, stisnite zube i pogledajte film. 4k TV-i jako dolaze do izražaja s ovakvim sadržajem. Meni ostaje u videoteci za demonstraciju gostima Vi koji imate 100 Hz panele, još ćete više profitirati od nas s 50/60 Hz

Ako je bitno, gledana je HDR10 x265 CYBER verzija (18.6 GB)
@1iv@n
Meni soap opera efekat ubije film u korjenu. Film se gleda u 24p i nikako drugacije. Ja to ne mogu prozvakati da ga yebes.


Greyhound
na pocetku malo nespretno, bezveze i mlako, al kad su se dočepali oceana ... Prava audio/vizualna poslastica. Pogotovo audio kulisa mora, onih topovnjaca, eksplozija, izbacivane potopnih bombi, torpeda itd itd Onaj yebeni zvuk pistaljke sto se provlacio kroz cijeli film ... Svaki puta sam se najezio.
Film svakako treba pogledati u kinu ili na kucnom HT-u
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote