View Single Post
Staro 28.06.2020., 17:51   #4225
Focusrite
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Umag
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Spajati korisnika po korisnika je ne isplativo. Ali ako se spaja veliki broj zainteresiranih korisnika to je već nešto drugo pogotovo ako svi oni mogu se spojiti na istu lokalnu petlju.

Ono što ja govorim je to masovno spajanje koje je potrebno da se ostvari Vladin "Plan razvoja telekomunikacijske infrastrukture" do 2020.god. Što je eventualno uvjetovano i odlukom EU da do tad 100% građana ima mogućnost spajanja brzine min od 30mbps a 50% od 100mbps na više. Na što sam ja skeptičan jer ovim tempom rada kod nas to je ne ostvarivo. Gledao sam neki dan objavu gradnje svjetlovodne mreže na HAKOM-u koje je objavio HT za Karlovac-Novi i neke kvartove na juznom dijelu zagreba. Nisam 100% siguran ali mislim da je u planu trajanje izgradnje od travnja 2016 do prosinca 2018. I to samo ti mali kvartići a di je tek ostatak? A znam da su neki mi rekli iz Rijeke da kod njih je neka tvrtka izgradila za kvart optiku u roku mjesec dana. Mislim da od toga ništa, a šanse da za 4 godine bude makar 20% kučanstava pokriveno optikom je nikakva. Kasni se isto sa odredbama, zakonima, planom za povlačenjem financija iz EU.
Pa ljudi moji, i SAM je čovjek rekao da bi mogo plaćati kao za više korisnika iako je jedini zainteresiran... Zašto takvu osobu zanemariti? A i logično je da ljudi trebaju optiku, a ne bakar, samo što su neupućeni odnosno još to ne znaju i/ili ne žele znati. Ja bih osobno htio, a i svi ostali znate, da je jedino pravo riješenje da ministar kaže "ovako dalje ne može ako se želimo osloboditi odnosno liberalizirari od monopola i stoga OPET moramo uložiti veliki novac za novu paralelnu infrastrukturu i onda do svake kuće kao što su naši roditelji i/ili njihovi roditelji platili desetljećima u nazad. Ja bih uložio u to, samo ne znam zašto država ne želi ponudit da si to sami platimo. I da si svi moramo platit.
Focusrite je offline   Reply With Quote