View Single Post
Staro 11.06.2020., 17:18   #877
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,376
Citiraj:
Autor premijer Pregled postova
Valjano je pitanje. Postoji sansa da je hrpa paketa tokom vrha korone jednostavno "nestala".
Uopće nema garancije da je "sigurno" naručiti jer imaš par ljudi kojima je stiglo, par kojima nije.
U vremenu između kraja lunarne nove godine i početka korone (kraj veljače, početak ožujka), pošiljke su meni, recimo, najnormalnije stizale u roku dva tjedna, barem tih četiri-pet koliko sam imao.
Onda je u jednom trenutku u ožujku sve stalo i još uvijek stoji, neke od tih pošiljaka poslanih početkom ožujka su više puta "predane zrakoplovnoj tvrtki", a iz Kine valjda izašle tek u lipnju (ako uopće jesu, još nisu stigle).

Po meni, pitanje nema svrhe jer nitko ne može garantirati niti može reći hoće ti pošiljka poslana Singpostom ili China postom stići u roku mjesec dana ili nakon 5 mjeseci. Mema nikakve veze je li pošiljka mali paket bez praćenja ili AliExpress Standard Shipping za koji tvrde da je rok isporuke kraći. U zadnja tri mjeseca brže su mi stigli mali paketi bez praćenja nego ovi "skuplji" s praćenjem, ali to je samo moj slučaj. Promet s Kinom je puno veći da bi se par poruka na forumu smatralo relevantnima.

Također, osim onog austrijskog slučaja, pošiljke nisu "nestale". Ili negdje čekaju let, ili su vraćene pošiljatelju u Kini.
franzD je offline   Reply With Quote