View Single Post
Staro 08.05.2020., 10:04   #2458
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Thanks za ovaj ducan za Aeron, znao sam za jedan u Austriji, ali tamo je bilo i nes skuplje. Doduse u Austriju mogu i sam po njega (iz gusta, volim vozit). Njemacka je malo predaleko za otic samo iz gusta

Sto se Omege tice, da, sama po sebi nema potporu za ledja, nego dobis jastucic. Btw taj jastucic je VRH!. Da ih mogu kupiti negdje narucio bi si jos 2-3. Svi koji su ga vidjeli i probali ga obozavaju. Kupio sam starcima onaj jastucic za ledja iz JYSK-a, al nije im to to. Dobar je, ali nije kod ovaj od Omege.

Drugi veliki design flaw Omege su bocni profili. Jednostavno idu previsoko. I u autu imam sportska sjedala i tamo bocni profil lijepo prestane ispod ramena. Logicno. Na Omegi ne. Ide cijelom visinom stolca.
Ja nemam ramena ko plivac, ali ocito bi morao imati ramena pilic. Jednostavne te Omega ukljesti, cak ti i gura ramena prema naprijed. I ako se zelis istegnuti, ne mozes u naslonjenom polozaju, nego se moras nagnuti naprijed.
Rezultat toga je da rijetko sjedim naslonjen, a dzabe ti onda dobar stolac.

Inace sto se materijala spuzve na kojoj sjedim tice, koplje je iznad IKEA stolaca (a imao sam 3 od 4 najskuplja od tamo). Jaako je udoban i cvrst. Ne propadas, ali te nista ni ne boli.
Samo da je otpiliti taj vrh bocnog profila i Omega je best buy.

Kod Aerona me se jako dojmila funkcija njihanja. Jednostavno je to do sad, a probao sam tocno 8 raznih stolaca, najbolje najfunkcionalnije njihanje. Savrsen otpor, ni prejak, ni preslab... Kad sam sjedio na njemu kao da mi stolac cita misli i nagne se nazad taman milisekundu prije nego ja to hocu.
Kod svih drugih ili propadnem ili imam osjecaj da sam u teretani.
Znam da IKEA stolci imaju podsevanje snage nagiba, ali nisam uspio dobiti takav dobar flow ko na Aeronu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Ova omega koju sam ja probao je imala neki kotačić kojim podešavaš izbočenost potpore za donja leđa, ja sam se s time igrao i sve u svemu to je smiješno...

To je stvar kod aerona i leapa... tebi prirodno jednostavno ramena, i gornja leđa, završe u savršeno uspravnom položaju, ono kao da je netko nacrtao perfektnu posturu, i stolica te tjera da tako sjediš a tebi je udobno i nemaš se razloga koprcat. A donja leđa ti se ne nabijaju već ostaju dosta odmornija.

Aeron ima bolji tilt mehanizam da, najbolji koji sam ikad probao dapače. Ali leap ima meni osobno draži seatpan, koji je ujedno podesiv.

Ako si u Zagrebu idi u deligh-office, oni će ti dati da isprobaš sve steelcaseove tamo. Ja i kolega smo vozili split-zagreb samo da možemo isprobati steelcaseove u delight office-u. Nakon toga mi je leap v2 naletio polovan za strava cijenu pa nisam imao dileme... ali sad kad imam aerona s designcabineta na poslu, i leap v2 doma... moram reći da su stolice u klasi i da je teško odlučiti šta je bolje.
thubanx6 je offline   Reply With Quote