View Single Post
Staro 19.04.2020., 10:11   #17
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,978
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Super, riješio si usis. Sad imaš hrpu toplog zraka koji negdje mora izaći. Imaš stražnji vent i vent u napajanju, jer ne možeš staviti još jedan vent na vrh zbog hrpe žica koje izlaze iz napajanja. Javi kako se napajanje osjeća kad kroz njega prolazi zrak na 40-50-60 stupnjeva. Ono Sharkoon kućište koje si linkao je božesačuvaj.

Gle, da se razumijemo, radio sam usis kraj grafe i blowhole na AOpen H600A (da, toliko sam star ), to funkcionira kad imaš loš airflow. A onda mi je Antec P182 otvorio oči. Odvojene komore, dobar airflow, minimalna buka.

Ne možeš suditi cijeli koncept na temelju jednog, i to ne pretjerano dobrog kućišta. A i taj shroud za napajanje je meh, čista estetika bez koje bi mogao živjeti.

Slažem se s McG-jem, pogledaj R4 ili R5 (iako mislim da i on ima shroud). A ako hoćeš ventove na dnu, pogledaj kako je to izveo Silverstone sa starijim Ravenima i 180mm Penetratorima, mislim da to nitko nije nadmašio.
Nisam ni rekao da je dobro, nego da se i dalje proizvode, istina rijetko, kućišta sa napajanjem gore, ventovi za usis dolje.

Kaj se tiče suda cijele serije takovog dizajna i u recenziji navode

"Općenito, pozicija na kojoj je grafička kartica smještena nije sjajna i bilo bi puno bolje da je na višoj poziciji."

E sad da su još ispod grafe 2X12 cm venta za usis kud ćeš više veselja.

Kaj se napajanja tiče ono bi moralo biti gore, sa gornje strane kućišta bi trebali biti prorezi za usis sa filterom za prašinu, napajanje bi se okrenulo naopačke tak da vuče zrak odozgo i izbacuje ga otraga, bez utjecaja iz kućišta...ne vidim tu neki problem.

Valjda ima takvo kućište? Neda mi se sad tražiti.
Mladenxy je offline   Reply With Quote