Takve dvije antene (MIMO pod 90° jedna od druge) mogu , ali nemaju više od 1,5dBi (ovisno o bandu) sa tim da nemaju koaks koji unosi puno veće gubitke nego antene dobiju.
- Sve druge sa tankim koaksom izbjegavati pogotovo ako je vertikalna okrugla sa dva koaksa jer u njima se nemože postići razlika u polarizaciji od 90°.
- Panel antene sa većom površinom mogu imati u prosjeku (ovisno o bandu) do ~ 5dBi maksimalno ali koristiti bolji koaksijalni kabal ( min. 5mm).
- JEDINE širokopojasne sa većom dobiti su LPDA (logaritamske) koje imaju do 8 dBi kao što je i P56 od Iskre a imaju i bolji koaks sa manje gubitaka .
- Yagi antene NISU i nemogu biti širokopojasne za mobilne bandove kao npr. Njuškalo šifra oglasa: 25335642
....jer je to čista prevara po svim smješnim specifikacijama.