Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 08.03.2020., 15:32   #10401
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Imam al onda mi vizualno sve gubi smisao, to cu napravit ako zvuk bude tako puno bočji nego sad. Za neku malu razliku necu to dirat. Flat cu danas probat. A i ta polica je plica od zadnje gornje, rack sam napravi tak da je doljnja polica najdublja.





Zašto još jedna polica uništava estetiku racka?
Meni to izgleda sasvim ok...iako bi mi bilo ljepše vidjet da se računalo na šiljke prilikom samog dizajna tako da se linija prednjih nogu nastavlja.


btw, jel to rocky balboa na subu?



Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
ajme...
ja ti nisam jedan od onih koji sjede u sweet spotu kad slusaju muziku, pa tako ni kad se gleda film...

vidi se na slici da je slikano sa stane...s pozicije odakle sam i gledao...

ono što sa jučer dobio je ''dobar'' zvuk iz prednjih zvučnika, uključivo i centralni...
prije mi je to sve bilo u banani, prigušeno, muljavo..nikako

tako da nisam obračao na paniranje i povezanost...
povezani su mi bili centralni i prednji sa subom...
zvučalo mi je skroz ok dok sam gledao onako s boka


Ova komoda mi je širine 220cm i centralni stoje kao na slici ispod.
Kad smontiram platno onda mi oni ostanu iza platna, pa se ne čuju, zato ih prebacim na kutijetine
a ova mala gofnad od anthony galla tuku i gore i dole, pa im ne smeta da su malo povišena...
čak ok sviraju na toj poziciji

(velikacki zvucnici su za stereo...i malo ih izvučem kad ih slušam...)

(vidim da sam ti preskocio odgovor oko zavojnica...ako budem isao u shoping, javim ti se ...ali prvo moram rijesiti par drugih gluparija...AL ploče i rezanje MDFa...)

Čekaj malo ...jel to to s preljepljenom ledicom UP ?
Uz to i 2 normalna zvučnika ti gledaš filmove s Marantzom resiverom i tim bezveznim zvučnicima gdje centar nemože bit gore pozicioniran.

Da , stvarno čudno zašto nisi zadovoljan zvukom.
A da otpiliš surround i ko svi normalni audiofili koristiš downmix?


Šta se tiče zavojnica , bilo bi poželjno kad bi se iste našle za normalne novce jer je to ipak samo malo bakra pa ne kužim zašto pretjeruju s cijenama.
Tražio sam 2.7mH te sam gledao Mundorf VL300 i Intertechnik E. Prve su cca 140eura a druge 120eura po komadu...apsurdno.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 08.03.2020. u 15:41.
Imagine je offline   Reply With Quote