Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 01.03.2020., 13:06   #10305
cesarus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Da netko dođe s idejom kako bi sklopio stereo sistem s različitim zvučnicima te različitim ampovima s različitim gainovima, trebalo bi pola sekunde za konsenzus o potrebi kupovine putne karte do Vrapča.

Na drugu stranu , kad je riječ o HTu , uvjek je tu atmosfera "everything goes".
Od miješanja različitih zvučnika i pojačala pa sve do trpanja 7.1 tamo gdje ne može ni 5.1 kako treba / kad se kauč nabije na stražnji zid. Glavno da se nešto odnegdje čuje. A mora se čut. Pogotovo iz stražnjih zvučnika jer u suprotnom ide zakljucak da straznji ne sluze nicemu. Jer ljudi vecinom ne cijene kvalitetu miksa kao aktivnost pojednih kanala.

Uglavnom, ubacivajne boljeg izlaza kao očito rješenje za stereo reprodukciju ide na štetu HTa jer je eventualno religiozno preštekavanje malo vjerovatno.
To je sve na što sam ti želio skrenuti pažnju. Na nekosistenciju zvuka prednjeg panela zbog različite amplifikacije za frontove i sve ostalo. Dovoljno sam puta imao prilike vidjeti da ima audiofila kojima je ovo potpuno neprimjetno dok istovremeno slušaju materijale činčeva te debljinu pluta na nogicama uređaja tako da uočljivost i problematika istog ovisi od osobe do osobe.

btw, da mene pitaš bilo ti je pametnije uzet još jedan sub. Toga nikad viška.
Mislim spojit na preout sa Marantza na power amp za prednje zvucnike. Zar bude stvarno bio problem za centralni zvucnik sto njega pogoni Marantz ( i sve ostale zvucnike) ,a fronte XTZ. Ima tu logike sto kazes, mada se nadam da mi nece smetat. Imam dva suba mada nisu istih karakteristika, ali nebo i zemlja naspram 1. Uglavnom moj najveci problem i je kauc na zidu hhahah. Ne uzimam amp radi snage i ovak je dosta "preglasno" ak pojacam. Pokusavam jos dignut stereo kvalitetu koliko mogu. Inace za HT imam 5.2.2 setup. I nije to lose jos da mi nisu prednji zvucnici u krilu ��. Krenuo.sam.sa manjim prednjim al falilo,basa uzeo vece i puni je bolje( mada su oversized za moj prostor) al cim neko od djece oslobodi sobu .... ��������. I da muziku uvjek slusam na pure direct, rpi3 sa allo boss dac na hibrid tube amp na front od 7.1 analog ulaza, navodno jedino tak mogu izbjec Marantzov dac. I zvucnici su spojeni bi-amp . Najvise sam iskljucio savjet o Nordu zato sto je XTZ malih dimenzija i stane mi da nista na racku ne moram preslagivat.

Zadnje izmijenjeno od: cesarus. 01.03.2020. u 13:12.
cesarus je offline   Reply With Quote