Citiraj:
Autor GoGzS
Pa to ni na desktop-u ne rade jer nema apsolutno smisla. Sami sebi pucaju u noge. A onda vjecne diskusije, sta uzeti, 4c/8T ili 6C/6T etc... dosta los potez IMO.
Na najnizem tier-u jos nekako (ponuditi 2C/2T i 2C/4T). Ali nakon toga samo SMT enabled, ovo su stvarno Intel fore.
|
Meni nije jasno kako vama nije jasno?
Pa neće bacati u smeće 2C/2T CPU, a to su oni CPU koji nisu prošli na testu da budu nešto više kao npr. 2C/4T, 4C/4T, 4C/8T da ne idemo do onih koji su 6C/12T ili 8C/16T. Poznata stvar od davnih dana sa CPU koji su se prodavali a imali su samo 3C, AMD sada spušta granicu na 2C pa kada je 2C zašto onda ne i 1C?
Ništa se tamo u proizvodnji CPU ne baca, jer svaki CPU ima svojeg kupca, pitanje je samo cijene, a kada realno pogledaš što bi nešto bacao u smeće kada to možeš nekome prodati. A opet s druge strane možda će nekome ovi bogalji odnosno invalidi od CPU ipak na kraju poslužiti za ono za što nekome nešto takvo treba, jer ako je cijena povoljna onda je i takav procesor iskoristiv nekome za neku namjenu.
Ona zadnja 2 reda u ovoj tablici se u principu zove škart roba u proizvodnji, no šteta to bacit kada se i to može prodati.
Najbolji primjer takvog načina poslovanja su GPU, kada na njemu neke stvari ne rade 100% onda se takav GPU proglasi slabijim modelom i ide po nižoj cijeni. A koliko su se proizvođači izvještili u tome najbolje govori veliki broj različitih modela GPU od iste vrste GPU, ono ne prođe test i onda se testira što još na njemu radi i kojim se modelom može proglasit, a onda laser lijepo upiše na GPU broj modela i sve OK.
Tko još normalan misli da se proizvodi toliko modela CPU ili GPU, štancaš sve isto, a ono što ne zadovoljava kriterij od 100% funkcionalsnosti ide na testiranje i ako CPU ili GPU može funkcionirati bez nekih dijelova evo nama modela sa nižim karakteristikama. Naravno na tom testiranju nađe se i primjeraka koji idu direktno u smeće, no sve što radi i može se iskoristiti se prodaje.
A AMD poslovna politika da na CPU imaš ne 1 monolitni CPU već segmentirani samo njima kao proizvođačima smanjuje škart i povećava mogućnost da imaju što više 100% CPU koji rade sa maksimalnim brojem C/T, uopće nije bedasto a ima i još nekih drugih prednosti što se tiče i trajnosti samih CPU, jer manja površina samih CPU znači (kada se ne radi o monolitnom CPU) i manja termička naprezanja samog CPU i veću dugovječnost takvog CPU, naravno ako se ne pretjeruje sa temperaturama i ostalim stvarima koje su poznate onima koji vole OC.