View Single Post
Staro 05.01.2020., 23:08   #13883
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,759
Evo jedan problem sa Samsung Televizorom (još jedan):
Naime uzeo sam nedugo 75-icu samsunga, model 7092. I početno razočaranje je bilo što televizor ne podržava DTS zvuk na snimljenim sadržajima. I to veliki minus jer imam dosta materijala s tim kodekom.
Drugi minus je što na Samsung ne radi ARC odnosni niti CEC kako treba. Naime imam Onkyo reciever koji podržava ARC. Kad se na recieveru uključi ARC, kao ina TV-u to ne radi! Isti setup radi normalno na Sony-u kao i na Philipsu. Prvo sam mislio da je možda TV neispravan ili kabel. Kupio sam nove premium 4K kablove, 4K ide na 60 frejmova brz problema ali ARC nikako da proradi. Onda sam pogledao na net i vidio da masa ljudi ima upravo s time problema. Na kraju je zaključak da Samsung u biti za ARC podržava samo Samsung soundbar-ove, a za ostale ih boli ona stvar. Veliko razočaranje jer ako želim sad zvuk s tv-a slati na reciever moram koristiti optički kabel koji mi se ne da vuči kroz zid. Ma veliki minus od mene za Samsung. Odlični paneli ali software im je totalna banana. Kažu da čekamo update firmware-a pa možda proradi ali nemaju ništa u planovima tako da više manje kifla. I da, ova dva problema pogađaju entry modele kao i skupe Qled uređaje. Bravo Samsung! Eto sad mi je žao kaj nisam doplatio još 1500-2000 kn za Philips iste dijagonale, em bi sve radilo em bi imao ambilight. Jbg, greška s moje strane...

EDIT: tražio sam po netu takve probleme i našao riješenje iz 2015-godine. Jedan lik ne napisao da je probao sve, reset oba uređaja na tvorničke, zamjena kablova li ništa nije pomoglo. I onda je poisključivao sve iz utičnice na 10-15 min i sve je magično proradilo. Probao sam jer nemam što izgubiti i za čudo, ovo je pomoglo. Opet je ARC proradio, CEC radi, sve je kako treba biti. Pa hebemu, kao da s tehnologijom nismo u 2020 godini :-/
Ali važno je da znam u čemu je problem.

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 06.01.2020. u 21:11.
alengrosevic je offline   Reply With Quote