View Single Post
Staro 03.01.2020., 12:26   #2048
Joza_Seraf
Premium
Moj komp
 
Joza_Seraf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Klc
Postovi: 564
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Imaš zadnji BIOS gore?

Ajde probaj frisko instalirati win i/ili barem odradi popravak win preko powershella.
Pokreni PS kao admin i prvo upiši:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Kada to odradi, upiši:

Sfc /scannow

Chipset drivere deinstaliraj sa revouninstallerom (sve počisti sa advanced skeniranjem), pa instaliraj firške AMD drivere.
Sa istim ukloni ako imaš i Ryzen Master i ni ne instaliravaj ga više.
Tek nakon što si maknuo RM, napravi Clear CMOS, ali napravi ga ručno, sa jumperom ili vađenjem baterije, load optimized defaults mi se čini nije isto.

Ne OCaj niš, uključujući RAM! Pa probaj dan-dva.

Za kraj, probaj pronać ovu ili neku sličnu opciju u BIOSu, evo ti C/P (mislim da bi te baš ovo moglo zezat):

If you have the AMD CBS option, or it got moved - try changing "Powersuply Idle Control -> Keep Current Idle" instead of "Low Power Idle"
Usually it was in the CBS -> Zen Common Options , or once moved into the CBS -> NBIO menu
it should be still there on 7704, likely just moved away somewhere



EDIT: Ako ti niš od ovoga ne pomaže promjeni proc u dućanu, to sam ja napravio odonda mi komp radi stabilno.
Dosta nas smo imali identičan problem sa Zen2 procesorima, nešto ih zeza u idleu ili kad su pod niskim opterećenjem.
Možeš probat i odabrat ryzen high performance profil kad instaliraš nanovo zadnji chipset driver.
Probao sve osim clean install windowsa.. 3 puta ne ce uopce bootat i 4. Odradi boot, u wind moze stajat pola sata sve 5.. cim se pokrene nes, rusi se odma ili u roku 5 min..

Nasao na stranom forumudosta toga, nista ne pimaze
__________________
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
Samo čekam dan kada će mi netko pokucati na vrata i zatražiti me bubreg jer sam negdje odscrollao dolje i stavio kvačicu na "Slažem sa svime"!!
Joza_Seraf je offline   Reply With Quote