View Single Post
Staro 23.12.2019., 09:19   #1
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
DLNA problem - relacija PC - TV

Postao sam i na BUG forumu ali nema pomoci za sada
Problematika :

Propusnost sadržaaja 4k hdr prema tv-u.. - LOKALNO

TV ima 100mbita ethernet ali ima 2.4 i 5ghz wifi konekciju. Hisense u8b 65"

ISP router mi je Huawei b315 koji ima gibabitni ethernet (iako ne vjerujem u to) te nema dual band tj ima samo 2.4ghz wifi

S tom opcijom nisam mogao strimati niti jedan ozbiljni film jer su mi bili i ubitacni padovi u brzini koje pratim preko task managera u windowsima...

Prije par dana sam nabavio drugi router dlink dir‑842 kojeg pokusavam ili sam vec uspio pretvoriti u access point i sada dobivam putem wifi 5ghz veze do nekih 240mbit/sec sto opet nije dovoljno...

Ovako sam poriktao

PC > DLINK > HUAWEI

ako poriktam

PC > HUAWEI > DLINK dobivam katastrofalne rezultate kao i bez dlinka kako je bilo.

u dlinku sam iskljucio dhpc, stavio staticku ip adresu, iskljucio sam firewall, upnp i nat

u huaweiu sam iskljucio samo wifi. Nat, firewall i dhpc su ukljuceni..

mogu surfat i sve(internet mi nije problem). ali lokalna brzina u kod dlna je tih 240/mbit u sec u prijevodu kada gledam malo zahtjevniji film u nekom trenutku film pocne stucat

probam sam hrpu dlna servera...

plex, windows media server, kodi itd....

sada sam na servioo i tako ce ostati a brzine su i dalje iste..

na preporuku sam i iskljucio net bios i opet banana...

sto mi je dalje ciniti? i jel su postavke koje sam gore uradio ispravne? sve je povezano putem LAN portova (wan nisam koristio) jedino dlink je povezan s tvom na tih 5ghz

probao sam kompletno iz petlje iskljuciti huawei ruter opet je isto dakle tih cca 240mbit/sec

U trenutnku pustanja filma film pocne stucati prakticki uvijek na istom mjestu nekih 2 minute radi odlicno i onda krene banana.
Taj isti film sam pustao preko svog starog usb 2.0 uredaja i nije radilo kako treba dakle skoro pa identicno stucanje.. Uzeo sam drugi nesto brzi HDD i isto ga spojio preko usb 2.0 (jer tv ima samo usb 2.0 portove) i film sam odgledao bez ikakvih poteskoca...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: m&n. 23.12.2019. u 09:24.
m&n je offline   Reply With Quote