View Single Post
Staro 28.11.2019., 11:17   #5387
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Update mog slučaja...

Seller je na kraju morao prihvatiti povrat, artikl mu je poslan nazad i vidim da je prekjučer uručen.

Prema ebayu, ima 2 dana od primitka artikla, da vrati kompletan iznos. Vidim da ebay još uvijek nije promijenio status iz "in transit", a ne vidim nikakvu mogućnost utjecanja na to. Za par sati ističe taj rok od 2 dana, pa me zanima kako javiti ebayu da pogleda tracking info i stisne tipa, ako danas ne bude pokrenut proces povrata.
Imao sam istu situaciju prije 2 dana i riješena je promptno putem live chata (na dnu stranice).

Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Vezano za ebay i shipping
Njihov global shipping program ili kak se već zove je teška pušiona
Platio sam bržu poštu za paket iz UK, poslan preko tog njihovog shippinga i tu počinje pizdarija
10 dana mi već paket putuje iz engleske, shipping je bio 25 funti
Zašto toliko putuje - jedna kurirska služba predala paket drugoj, druga kurirska služba(pitney bowers) ne radi do naše zemlje pa je predala trećoj (GLS) i sad ja čekam paket
GLS mi je poslao obavijest da je paket na dostavi danas a on se eto još uvijek nalazi u Austriji
Divota

Da usporedim s DHL-om
Cijena slanja 20 funti, iz UK
poslan jedan dan navečer u 21 - dostavljen IDUĆI dan u 11 prijepodne.
U mom slučaju paket nikad nije došao (isto je Pitney Bowes bio u pitanju). Paket je prošao barem 4 dostavne službe po putu i svaki put je na eBay praćenju pisalo samo "delivered". Budući da meni nije dostavljen nakon mjesec dana kontaktirao sam službu za korisnike (eBay i PayPal) i naravno tvrde da ne mogu ništa jer piše da je "delivered". Prošlo je 6 mjeseci od onda, a paketa i dalje nema.

Tldr, nemojte uzimati najskuplju opciju za dostavu (global/expedited).
RascaL je offline   Reply With Quote