View Single Post
Staro 27.11.2019., 07:24   #1410
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Ekipa da pitam... Tio bih izolirati potkrovlje kuće, svi mi savjetuju da to napravim stiroporom jer neću izolirati ove godine krov normalno nego bih samo stavio stiropor ploče na ploču od potkrovlja i zalijepio po podu... Sad posto 130kvadrata stiropora nije baš ni jeftino(5cm) razmišljam o tome da za ovu zimu uzmem onu knauf mineralnu vunu, i samo je razvučem po podu, kada dogodine budem izolirao krov kako triba opet će mi ona bit potrebna, a ovako ja mislim da bi bila nelos izolator bar za izgurati jednu zimu! Kuća ima stiropor fasadu i dizalicu topline, ali nama u zagori su temperature malo zajebanije i znam da se dosta topline gubi preko krova! Ima li itko nekakvo iskustvo ili savjet vezano za tu vunu?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Kod mene slicna kvadratura nekoristenog tavanskog prostora. U dva reda bale staklene vune "20cm". https://www.isover.hr/proizvodi/nova...taklena-vuna-4
Ako me dobro pamcenje sluzi, ova staklena vuna ima slicna izolacijska svojstva kao eps70. Jedino sto ne smije biti spresana i ni slucajno mokra. Parne brane i cuda ti ne trebaju za jednu godinu. Kod mene je trajno tako naslagano, ne mislim folije razvlaciti ni ista. Ako ti prokisnjava krov, ili voda dolazi bjez od vuna.

Ni slucajno stiropr lijepiti.

Ako koristis prostor ili imas stvari gore, napraviti slijepi pod.
Ako ne mislis uredivati potkrovlje/tavan sto vec i grijati ga, nemas potrebe izolirati iznad poda tavana jer ce ti toplina nepotrebno odlaziti u taj prostor.
Mihael je offline   Reply With Quote