View Single Post
Staro 11.09.2019., 02:48   #1615
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,543
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
E, jbga... Možda i je kikiriki onome koji ima primanje od 10,000+ kn mjesečno. Za sve nas ostale ostaje "on the budget". Tako da u neku ruku razumijem tvoje stajalište, iako ne dijelim isto mišljenje. Većina ljudi si ionako ne može tako nešto priuštiti, nego koriste jeftinije i all-in-one komponente.

Da ne bi bilo zabune - ne tvrdim da CD od recimo 5,000 kn ne bi zvučao bolje od onog za 100kn recimo, ali SAMO ako je uparen sa jednako-skupom i high end opremom. A dok sve to pokupuješ budeš potrošio dovoljno novaca da otplatiš kredite i/ili kupiš bolji auto. Evo recimo, uzmi moj primjer... Imam kompaktnu, jeftinu HiFi liniju iz 90-ih, koja mi služi kao pojačalo, i na nju sam spojio gramofon, kao i zasebni kazetofon kojeg sam dobio na korištenje. Riječ je o audiofilskom modelu, vrhu ponude Pioneer-a iz 1988. godine (CT-91a), ali da budem potpuno iskren ne čujem ama baš nikakvu raziku između CT91 i drugih kazetofona koje imam, ili koje sam koristio. Dakle, da bih iskoristio potencial CT-91a trebao bih ga spojiti na pojačalo iste kategorije, i koristiti isključivo CrO2 traku uz Dolby C.

A u vezi prodavaonica, imam više iskustva nego što misliš... Kupovao sam gramofon prije nekakvih 2 godine, i iz moje perspektive potrošio "cijelo bogatstvo", 2,000kn na AT-LP120 u Sonus Art-u. Isto tako, išao sam kao pratnja (i konzultant) susjedu kad je kupovao Marantz i neke manje Denon zvučnike, tako da dobro znam kakvu ponudu imaju, i koliko komponente mogu koštati. Ispravi me ako griješim, ali između ostalog prodaju i "Avid" gramofone od oko 50,000kn. Pa tko voli, nek' izvoli
Ma tocno to sto kazes - kolko para tolko muzike, doslovno... Bio sam i ja u tvojoj kozi pa sam se krpao kako sam znao i umio i gustao u glazbi... Jbg, na kraju krajeva, nisam ja audiofil, vec diskofil, al sam si s vremenom odlucio priustiti malo i tog audiofilskog stiha pa sad dvostruko uzivam... Mislim, sada slusam Natali Dizdar sa Youtube pa preko SB X-Fi Go! spojenog na pojacalo i ajde, Denon slusalice su spojeno na to sve i... cujem ja sve te kompresije i unistavanje visokih tonova, ali kog briga, pjevam uz Natali pa me bas briga...

Taj Pioneer kazic je bas referentna klasa, to cuvaj, vrhunski primjerak... CrO2 su ti srednja klasa kazeta (Type II), ako hoces bas najbolje, nabavi neke Maxell Metal kazete... To su Type IV...

I kreni sa reprodukcijom prvo - ulozi neke ozbiljne novce u kvalitetne slusalice za pocetak... Odrijesi kesu, potrosi 800-1000kn na slusalice, mozes i malo manje za polovne (recimo do 100EUR) i onda ozbiljno uzivaj u glazbi... Netko je nedavno tu na forumu prodavao Beyerdynamic DT990PRO ili tako nekako za 600kn sto je odlicna cijena za takve sluske!

Thumbsup za gramofon, ja za to nemam volje ni vremena... Taman sam si kolekciju CDa napunio, zadnjih 2 godine samo CDe polovne kupujem sa eBaya... Par funti po CDu i hopa, evo ih vec preko 100 komada...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote