Tema: Automobili
View Single Post
Staro 06.08.2019., 10:48   #45414
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor georgy Pregled postova
Može preporuka za rabljeni pouzdani auto koji malo troši, ima klimu i petera vrata?
Znam da je pouzdanost relativna, ali da barem nije na vrhu liste čestih kvarova ili da su popravci jeftini.

Voze se uglavnom kraće relacije (15-20 km dnevno) s par godišnjih duljih putovanja.
U 7 godina je pređeno 80 000 km- ispadne oko 30km/dan.
Uglavnom je gradska vožnja i gleda se do maksimalno 5500€.
Što se tiče snage, trebao bi moći povući malu prikolicu.

Trenutni auto je Peugeot 308 i stalno neki kvarovi, pa vjerojatno ne bi Peugeot.
Ne znam koliko veliki auto želiš. Koji budget? Rabljena mazda 6 benzinac? Novi Renault Clio (kad dođe)? Ford Focus 1.0 125ks?

Treba nam više informacija.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nisi ga nikad vozio, ali ti je neuvjerljiv, ni udoban ni sportski?
Ne čemu onda temeljiš mišljenje, izgledu?
Na temelju toga što sam se vozio u njemu dosta, najviše taxiji doduše, što može značiti razvaljen auto. Ali recimo meni se auto malo previše ljulja, a ne daje udobnost. Astra, iako tvrđa, mi je bolje legla (doduše nju sam vozio).
Zato sam i napomenuo da nisam vozio auto, pa da moj komentar možda ništa ne vrijedi.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Grijanje/hlađenje - Razočaran, ali ni Clio nije bolji. Golf i Astra puno brže zagriju i brže (efikasnije) ohlade. (ručna klima) - Clio ima isti problem

Zvučna izolacija - U usporedbi s ostalim dizelima u klasi, ovo je Rolls Royce

Sve mi je manje bitno kako auto izgleda i koji je brand, kad me ovakve sitnice o kojima nisam uopće razmišljao počnu kopati.
Astra me bila iznenadila koliko sporo se zagrije, ne znam kakav je onda Megane :O po zimama, moja rabljena Mazda bi se zagrijala u prvih 500-700m, a Astra tek nakon 1.2-1.5km (sudeći po google maps udaljenostima, znam na kojem semaforu počne puhati toplo).

Oba sam vozio u razmaku od par dana, po zimi (1. mjesec 2018.).

S Astrinom pouzdanosti ćeš možda biti razočaran. Pričao sa taxistom koji je imao 6 astri, i toliko su se kvarile da su dobili besplatno insigniju na korištenje, ali je i ona bila previše na servisu, pa su otkazali suradnju, jer gube lovu).

Meni se auto dosta svidio, vozio sam ga 3 tjedna po Zagrebu i tjedan dana po Nurnbergu (ukljućujući i put tamo i nazad). Najviše me smetao volan, koji je iznimno bezosjećajan (Clio je naspram njega sportski auto), ali auto općenito dobro drži cestu.
Iste sam visine kao i ti, i skroz sam se ugodno osjećao u Astri.
Elven je offline   Reply With Quote