View Single Post
Staro 27.07.2019., 17:54   #3094
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Optima 149 + 155 Homebox, nisam baš oduševljen iako bi bilo zgodno.
Kak ti imaš 236kn ?
Lazem, eto kako Ma o nekoj drugoj cifri sam razmisljao dok sam pisao post.. Ispravno je 241,25kn
Bas tako imam i poslozeno, optima 20/2 po VDSL-u, bez UO, paket 60Mbps/10Mbps i homebox koji meni ide uredno 145/50 s time da preko dana se vrti oko 100Mbps.



E sad, da je tele2 recimo 200kn i brzina 200/100, totalni flat bez ogranicenja prometa opet bi radje imao gornju kombinaciju,
zbilja ne znam kako je na optici ali LTE ili VDSL2 jednostavno ako se vrti tube ili filmovi, odu pingovi kod igranja klincu pa vrisci od muke ili
ako bi ja preko fixne nesto skidao vece, svi ostali "pate" ... jednostavno jedna fixna ili LTE bez obzira na samu brzinu interneta se vrlo lako
zagusi, uspori sve jednostavno, odaziv i lag sa vise korisnika dobijes a dali bi tu neki mikrotik uspjesno "nivelirao" mrezu, otom - potom.

Ovak mi je super, master racunalo je na homeboxu a svi ostali na fixnoj i ako bas netkome zasteka ili ima potrebe, u kliku se prebaci na homebox.

Za cijenu sa operaterima moras cvrsto pregovarati, nema ti druge... mogu ja imati i tele2 za 130kn ali ajd sto je brzina manja., odaziv
mreze je sporiji nego na A1, lag nekakav... ne znam objasniti, vise puta sam testirao i stranice se otvaraju sporije nekako, sa zadrskom.
Opcenito u danasnje vrijeme s obzirom na "tezinu" stanica, fejbuka i drugih portala, onlajn HD i 4K multimedije ovo sto nama operateri po
bakru prodaju pod internet i sama tehnologija LTE vulgaris, bez onoga + ili A je nedovoljna i neprikladna. Ne svima i ne toliko genralno
ali eto, kucanstvo sa 2-3 djece u tinejderskim godinama, 1-2 smart tv-a i xy telefona i laptopa bez optike se "gusi" kad se svi nabiju doma iz bilo kojega razloga.

Ok je za studosa kakvog ili samca ili penzica...

Takva vremena... 2002 godine sam imao 384 Kbps adsl i pola ulice/naselja pa i sire je dolazilo kod mene skidati sta god, sa satelita je "dolazila"
mutimedija ( filmovi/igrice/glazba ) kroz SkyStar 2 karticu i taj 384 internet nisam ni 50% iskoristavao a danas sve bez optike su akrobacije koje masno placamo oeraterima, bio bakar ili LTE.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote