View Single Post
Staro 15.07.2019., 07:20   #562
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Jele Pregled postova
1) udobnost tj "mekoća vožnje" (imam iskliznute diskove u leđima, zaista ih ne želim dodatno nabijati u svakodnevnoj vožnji) - trebam li onda gledati isključivo varijantu s amortizerima i zračnim gumama?
Nemaš kod nas model za zračnim gumama i amortizerima. I "amortizeri" što i vidiš su igračke a ne amortizeri.

Odi u elipso pa probaj es2 i odi kasnije probaj m365.

Citiraj:
)2) mogućnost da se izvuku uzbrdice (koristit ću ga po ZG ravninama ali i u ST gdje je sve uzbrdo/nizbrdo/grbavo i bez biciklističkih traka)
Ovisi kolike uzbrdice. Lagana si pa to i ide nekako. Preporuka za 365 pro ili ES2 sa dodatnom baterijom.

Citiraj:
3) stabilnost u vožnji - ne znam koliko je bitna veličina guma i promjer volana (npr za ES2 kažu da je uži volan nego m365 pa da je utoliko i nestabilniji ali ne znam je li to beznačajno)
Ista je širina volana, samo je osjećaj drugačiji. M365 se možda lakše vozi, ali vjeruj mi ES2/4 je bolji romobil ako se ne želiš j. sa problemima s gumama.

Citiraj:
4) max kilometraža i jačina za uzbrdice mi je važnija od max brzine (tj. važnije mi je da mogu izvući neku relaciju a manje bitno mi je da vozim prebrzo)
M365 pro i ES4 su iste snage, običan m365 je slabiji.

Citiraj:
5) nisam sklona popravcima pa bih izbjegla varijantu gdje moram stalno nešto pumpat, zatezat, lemit, varit, mijenjat, i sl.

Onda ES2/ES4 jer ima pune gume.

Citiraj:
Prema vašim komentarima svela sam izbor na tri dolje navedena, ali molim pomoć koji će pokriti ove gornje zahtjeve:

1) ES2 (3.400 kn u Elipsu na akciji)
2) m365 (gdje kupiti ako je to preporuka?)
3) xplorer Cheeroke (4.450 kn na mall.hr)
https://www.mall.hr/smart-sport/xplo...rokee-8-5-crni)
ES4 jedino. Ili 365 pro ali ćeš tu i tamo morat provjerit tlak u gumama i nositi na zamjenu guma.
Citiraj:
Još dva pitanja:
1) rezervna baterija - koliko mi je bitna i gdje je naručujete?
2) može li sklopljeni romobil u avion? mislim da su dimenzije i baterija problematični za ručnu prtljagu.
3) u slučaju mokre ceste (jesen/zima), ponašaju li se svi ovi modeli isto ili se neki ne preporučuju za vožnju po mokrom?
To su 3 pitanja.

Rezervna baterija - do je DIY, tak da ne znam o tome. Ali 2 godine će držati baterije bez osjetne degradacije.
2. Ne bi rekao, nisam probao doduše. guglaj.
3. Imam i m365 i ES4 i slični su na kiši, m365 ima bolji blatobran. Ne juriš i ne skrećeš naglo.


suma sumarum.
Es2 je bolji od m365, minus je što ima malu bateriju i kočnice su za onu stvar. I ženama je sigurno teže nositi u ruci segwaya jer trebaš imati veliku ruku da ga možeš obuhvatiti.
es2 je bolji jer ima jači motor, bez održavanja(pune gume), možeš preko manjih ivičnjaka puno brže nego sa m365.

Ne treba očekivati čuda od niti jednog, namjerno su napravili modele koji su slični a različiti i da ne možeš izjavno reći da je jedan dobar a drugi loš. Slični su i to su i htjeli, jer su firme povezane.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote