Tema: Automobili
View Single Post
Staro 11.07.2019., 17:31   #44991
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,582
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Prijatelju tebi je možda od višestrukih uzastopnih trzajnih ozljeda došlo do iskliznuca nekog od kralježaka . Pretpostavljam da nisi nakon nijedne ozljede odradio fizikalnu i pritome mislim prvenstveno na vježbe jačanja muskulature vrata, da rasteretis kralježnicu?

U tvom slučaju ne treba rasteretiti kralježnicu nego ojacati vratnu muskulaturu . Ovo što ti radiš je samo prikrivanje posljedica a ne uklanjanje uzroka .
Problem je nastao baš u toj saobraćajci od 6.6.16. Vozio sam Kangooa, lik se zabio Golfom VI u mene bez kočenja. toliko se zabio u mene da mi je pomjerio zadnji most. Golf totalka. Saobraćajka prije te i ostale poslije nisu bile nekog većeg intenziteta.

Odmah sam bio na rentgenu i doktor reče da nema vidnih oštećenja. Bez obzira na njegovo mišljenje, ipak znam šta osjećam.

Prošle godine početkom šestog mjeseca i ove (prije par dana) sam bio kod kiropraktičara (školovanog ). Prošle godine kada mi je odradio tretman vrata prvi put sam spavao kako treba nakon te saobraćajke. Nisam imao nikakve bolove prilikom okretanja noću. Jedini problem je što je to bilo kratkog vijeka.
U nedjelju (prije 5 dana) me taj isti čovjek ponovo naštimao. Još uvijek mi je dobro.

Slažem se da bih trebao raditi neke vježbe za ojačavanje vratnih mišića. Ali zbog posla ne stižem ni da spavam kako treba, a kamoli da se posvetim nečem kao što je vježbanje. Na moju žalost i štetu.

Nadam se da ću uskoro dobiti otkaz bar na jednom projektu pa će biti malo slobodnog vremena.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote